• 9 lipca 2018
  • wyświetleń: 2672

[ZDJĘCIA] Medalodajny weekend czechowickich kajakarzy

Miniony weekend obfitował w wiele sportowych emocji z udziałem czechowickich kajakarzy.

Medalodajny weekend czechowickich kajakarzy - 07.2018 · fot. MKS Kajak Czechowice-Dziedzice

Mateusz Borgieł, były zawodnik MKS-u obecnie reprezentujący barwy klubu AZS Politechnika Opolska wrócił z Mistrzostw Europy w Maratonie z tytułem Młodzieżowego Mistrza Europy pewnie wygrywając swój wyścig w kategorii C-1 U23 oraz ze srebrnym medalem zdobytym wraz z Mateuszem Zuchora w seniorskiej kategorii C-2 na dystansie 26,2 km.

Reprezentanci MKS-u Czechowice Dziedzice przywieźli z Mistrzostw Polski, które odbyły się w Poznaniu dwa złota: Dawid Byrdek zwyciężył w kategorii K-1 5000m, natomiast Marcin Grzybowski zdominował innych kanadyjkarzy w wyścigu C-1 5000m.

Pochodząca z Czechowic-Dziedzic Paulina Paszek (AZS AWF Katowice) na Mistrzostwach Polski zajęła drugie miejsce w kategorii K-1 1000m, a wraz z Justyną Iskrzycką sięgnęła po złoto w wyścigu K-2 1000m.

Również mieszkająca w Czechowicach kanadyjkarka Magda Stanny reprezentująca obecnie klub Warta Poznań zdobyła na mistrzostwach kraju aż 5 medali, dwa złote w kategorii C-2 500m oraz C-2 200m, a także srebra w wyścigach na C-1 200m, C-1 500m oraz C-1 5000m

Natomiast czechowiczanin Bartosz Jonkisz trenujący w klubie AZS AWF Gorzów Wielkopolski sięgnął po dwa srebra w kategorii K-2 200m oraz w K-2 500m.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników oraz trenerów!