• 6 września 2018
  • wyświetleń: 2763

Piłkarze MRKS Czechowice-Dziedzice odpadli z Pucharu Polski

Na ćwierćfinale tegoroczną przygodę z rozgrywkami Pucharu Polski na szczeblu podokręgu bielskiego zakończyli piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice.

Na ćwierćfinale tegoroczną przygodę z rozgrywkami Pucharu Polski na szczeblu podokręgu bielskiego zakończyli piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice. W środowe popołudnie na stadionie MOSiR podopieczni Piotra Mrozka rywalizowali z ligowym konkurentem - Drzewiarzem Jasienica i od 26. minuty prowadzili po golu Michała Przemyka. Dwanaście minut później do wyrównania doprowadził z kolei Łukasz Radomski, głową wykańczając dośrodkowanie Dariusza Kołodzieja z rzutu wolnego.

pogeum emocji nastąpiło jednak w samej końcówce spotkania, bowiem w 87. minucie po asyście Ariela Dzionski, ładnym uderzeniem bramkarza rywali pokonał Daniel Feruga i wydawało się, że to czechowiczanie wywalczą przepustkę do kolejnej rundy. Niestety w ostatniej z trzech doliczonych minut w pole karne MRKS-u przedarł się Szymon Królak i płaskim strzałem ponownie wyrównał stan pojedynku, po czym arbiter nie wznawiał już nawet gry i zarządził serię "jedenastek".

W szeregach miejscowych z "wapna" celnie mierzyli Krzysztof Chrapek, Krystian Patroń, Szymon Bezak i Ariel Dzionsko, lecz niestety ostatni rzut karny Daniela Ferugi wybronił Paweł Góra, co przy stuprocentowej skuteczności jego kolegów, dało awans zespołowi Drzewiarza.

1/4 finału Pucharu Polski (podokręg Bielsko-Biała) - 5.09.2018r. /godz.17:00/
Główna płyta stadionu MOSiR - Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów 145

MRKS Czechowice-Dziedzice - LKS Drzewiarz Jasienica 2:2 (1:1) k.4:5

Bramki: 1:0 Przemyk (26 min.), 1:1 Radomski (38 min. - głową), 2:1 Feruga (87 min.), 2:2 Królak (90+3 min.)

MRKS: 1. Krzysztof Kozik - 5. Szymon Jastrzębski, 3. Tomasz Górkiewicz, 4. Marcin Zarychta - 7. Jakub Raszka (46′ 2. Kamil Bezak), 16. Kacper Fujawa (46′ 13. Daniel Feruga), 10 Krystian Patroń, 17. Michał Przemyk (46′ 18. Ariel Dzionsko), 19. Krzysztof Chrapek - 8. Damian Oczko (46′ 11. Damian Szczęsny), 14. Mateusz Wajdzik
Trener: Piotr Mrozek

Drzewiarz: 89. Paweł Góra - 26. Łukasz Radomski, 24. Konrad Powała (46′ 80. Kajetan Jędryczko), 27. Damian Zdolski, 10. Marek Profic - 2. Paweł Chojnacki, 19. Dariusz Kołodziej, 17. Filip Gajda (46′ 11. Dariusz Łoś), 16. Artur Sawicki (62′ 4. Kamil Sekuła) - 99. Adrian Pindera, 9. Adam Kozielski (46′ 22. Szymon Królak)
Trener: Jarosław Zadylak

Żółte kartki: Sz. Jastrzębski (42′), Chrapek (43′), Szczęsny (88′), Feruga (90′) - Radomski (35′)
Czerwona kartka: Profic (88′)