czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

• 16 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 1788

3 medale biegaczy LUKS Zabrzeg

W dniach 13 i 14 kwietnia w Ustrzykach Dolnych odbyły się mistrzostwa Polski w biegach górskich oraz eliminacje do mistrzostwa Europy w kategoriach juniorów i juniorów młodszych.

21-osobowa grupa naszych biegaczy reprezentujących LUKS Zabrzeg zdobyła 3 medale, a w klasyfikacji zespołowej zajęliśmy V miejsce wśród 32 reprezentacji klubowych.

Złoty medal na dystansie 600m chłopców zdobył Jakub Pająk, a V miejsce w tym biegu zajął Wojtek Szwed. W biegu dziewcząt na tym samym dystansie srebrny medal zdobyła Julia Marek, a VI była Oliwia Greda.

W kategorii dzieci starszych na dystansie 1000m brązowy medal zdobył brat Julii - Jakub, a VI miejsce zajął Jakub Laszczak. Dziewczeta biegały również 1000m i tu V lokatę zajęła Justyna Wandzel, IX była Oliwia Kwasniak.

W biegu juniorek młodszych na dystansie 2500m bardzo dobre VI miejsce zajęła Kamila Przemyk i została rezerwowa na wyjazd na mistrzostwa Europy do Irlandii, w tym samym biegu VIII miejsce zajęła Daria Krupa, X była Karolina Halas.