Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 7 stycznia 2014
  • wyświetleń: 4197

Mikołaj Wrzoł mistrzem Śląska

Kolejny wielki sukces osiągnął pochodzący z Zabrzega młody tenisista Mikołaj Wrzoł.

Mikołaj Wrzoł
Mikołaj Wrzoł · fot. tenisbielsko.pl


Niespełna 15-letni Mikołaj Wrzoł wygrał rozgrywane w Chorzowie w dniach 4-5 stycznia Mistrzostwa Śląska Kadetów do lat 16. Po drodze to tytułu Mikołaj wygrał trzy mecze w swojej grupie eliminacyjnej. Pokonał kolejno: Olgierda Bańkowskiego 6:2, 6:0 (Serwis Area Piekary Śląskie), Macieja Wawrzynka 6:1, 6:0 (Górnik Bytom) i Michała Kamińskiego 6:0, 6:1 (CHTT Chorzów).

W grupie finałowej nasz mistrz ograł turniejową dwójkę Jana Zasadę 6:2, 6:4 (Serwis Area Piekary Śląskie) oraz Michała Czecha 6:1; 6:0 (Serwis Area Piekary Śląskie).

Również w turnieju deblowym zawodnicy BKT Advantage B-B nie mieli sobie równych. Mikołaj wraz ze swoim partnerem klubowym Szymkiem Bandurą ograli w półfinale parę Wawrzynek/Grodecki 6:2, 6:2, a w finale nie dali szans parze Zasada/Czech których pokonali 6:3, 6:4.

Tak więc tym razem Mikołaj na halowych Mistrzostwach Śląska, które rozgrywane były w Chorzowie na kortach klubu CHTT Chorzów, zdobył dwa złote medale.

Mikołaj jest zawodnikiem Beskidzkiego Klubu Tenisowego "Advantage" Bielsko-Biała. Na co dzień chodzi do gimnazjum w Zabrzegu, a trenuje na krytych kortach tenisowych klubu, które znajdują się w Bielsku-Białej Komorowicach w Parku Rosta przy ul. Ceramicznej 20.W klubie trenuje prawie 150 dzieci, z czego ponad 30 posiada licencje tenisowe i rywalizuje w turniejach organizowanych pod patronatem Polskiego Związku Tenisowego. Jego zawodnicy w ciągu zaledwie trzech lat od powstania klubu wygrali już kilkadziesiąt turniejów w kategoriach skrzatów, młodzików i kadetów, zdobyli kilkanaście tytułów Mistrzostw Śląska i 10 medali Mistrzostw Polski.

aka / czecho.pl, źródło: tenisbielsko.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.