Reklama

Wiadomości

  • 15 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 9632

Szymon Żoczek i Łukasz Kocewiak zdobyli Denali dla chorych dzieci

Na przełomie czerwca i lipca podróżnicy Szymon Żoczek i Łukasz Kocewiak wyruszyli na wyprawę, by zdobyć najwyższą górę Ameryki Północnej - Denali (dawniej Mount McKinley) - 6194 m n.p.m. Poprzez wyprawę wsparli Ingę i Igorka - dzieci cierpiące na rdzeniowy zanik mięśni.

Loading...


Podróżnicy zdobyli szczyt 1 lipca, a wejście i zejście zajęło im 11 dni. - Bardzo szybko nam poszło dzięki dobrej pogodzie i formie. Nie mieliśmy też większych problemów z wysokością. Początkowo zakładaliśmy, że wyprawa zajmie nam około 15-20 dni - mówi Szymon Żoczek. - Jak do tej pory była to najtrudniejsza góra z dotychczasowych zdobytych szczytów z Korony Ziemi. Trudna z powodu wysokości, dużej ilości szczelin, a także stromych podejść. Okazało się, że jest to wymagająca a zarazem najpiękniejsza góra - dodaje.

Szymon opowiada również, że podczas wyprawy mieli nie lata wsparcie. - Nie bałem się, ponieważ wiedziałem, że dużo osób trzyma kciuki i modli się za nas. Dodatkowo napotkaliśmy na wyprawie trzech Polaków, wśród nich był ksiądz Michał, więc mieliśmy możliwość uczestniczyć w wyjątkowej Mszy w obozie IV na ponad 4000 m, w igloo przy temperaturze około -10 stopni.

Szymon Żoczek i Łukasz Kocewiak zdobyli Denali dla chorych dzieci - 06/07.2017 · fot. Szymon Żoczek i Łukasz Kocewiak


Wyprawę na Denali podróżnicy zadedykowali Indze i Igorkowi - dzieciom chorym na SMA (rdzeniowy zanik mięśni). - Rdzeniowy zanik mięśni objawia się między innymi zahamowaniem rozwoju ruchowego. Bardzo pragniemy, aby Inga i Igor mogli samodzielnie biegać, chodzić i cieszyć się z życia tak jak jej zdrowi rówieśnicy. Każdy krok na Denali dedykowaliśmy dzieciakom chorym na SMA, a w szczególności tym małym wojownikom. - komentują.

Partnerzy wyprawy: Nettuno, Trekmondo, Reklamio, Dworek Eureka, Entrepreneur Impet, EI Polska, Transfer Taxi Service Czechowice-Dziedzice, Stara Kablownia, Czechowice-Dziedzice Miasto z Zapałem, Apteka Galenika, Vera, Grupa Górska Czechowice-Dziedzice. Patron medialny: czecho.pl, ForumNeurologiczne.pl, Fundacja SMA, Podniebna Drużyna Fundacji SMA.

Szymon Żoczek i Łukasz Kocewiak zdobyli Denali dla chorych dzieci - 06/07.2017
Szymon Żoczek i Łukasz Kocewiak zdobyli Denali dla chorych dzieci - 06/07.2017 · fot. Szymon Żoczek i Łukasz Kocewiak


Członkowie wyprawy:Szymon Żoczek to student fizjoterapii, podróżnik. Członek Czechowickiej Grupy Górskiej. Założyciel projektu Nie Przestawaj Marzyć, który ma na celu motywowanie ludzi - niezależnie od wieku, płci i zasobności portfela - do konsekwentnej realizacji swoich marzeń. Od dzieciństwa towarzyszy mu sport, który daje mu radość z życia, satysfakcję i wzbudza wiele emocji. Denali będzie piątym szczytem w jego nieprzerwanej drodze po Koronę Ziemi. Szymon wierzy, że ograniczenia są tylko w naszych głowach, że wystarczy chcieć i szukać z zapałem drogi do urzeczywistnienia najbardziej nawet wymagających celów.

Szymon Żoczek i Łukasz Kocewiak
Szymon Żoczek (po prawej) zdobędzie Denali dla Ingi chorej na SMA · fot. materiały prasowe


Łukasz Kocewiak to entuzjasta gór i górskich przygód, podróżnik. Organizator wypraw wysokogórskich w Himalaje, Pamir, Hindukusz. Na co dzień z pasją i nieprzerwanie od sześciu lat prowadzi popularnego bloga podróżniczego Kartka z Podróży. Góry zafascynowały go już we wczesnym dzieciństwie, kiedy jako kilkuletni brzdąc z Kasprowego zobaczył okrytą śniegiem Świnnicę, wówczas nieosiągalny cel. Pasja do podróżowania, fotografii i gór pchają go konsekwentnie do realizowania coraz to ciekawszych projektów. Od wielu lat wspina się w naszych polskich Tatrach oraz w górach wysokich na całym świecie.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.