Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 1572

Akcja "Paczka świąteczna dla seniora" w Czechowicach-Dziedzicach

W dniach 12 i 13 kwietnia na terenie województwa śląskiego w wybranych marketach sieci "Tesco" została przeprowadzona zbiórka pieniężna i artykułów spożywczych pod hasłem "Paczka świąteczna dla seniora", ponieważ w chwili obecnej ta grupa społeczna potrzebuje najbardziej pomocy ze strony innych z uwagi na bardzo niskie emerytury i renty.

"Paczka świąteczna dla seniora"
Akcja "Paczka świąteczna dla seniora" w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Jerzy Zużałek


W dniu 12 kwietnia w "Starej Kablowni" zbiórkę prowadzili członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy UM w Czechowicach-Dziedzicach, natomiast w dniu 13 kwietnia w zbiórce uczestniczyli uczniowie Szkolnego Koła PCK jednej ze szkół podstawowych naszego miasta.

- Akcja prowadzona jest pod hasłem: "Paczka świąteczna dla seniorów" - tłumaczy Bogdan Ogrocki, dyrektor Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK w Katowicach, mieszkaniec Czechowic-Dziedzic, który 12 kwietnia stanął przed wejściem do sklepu "Tesco" wraz z Edwardem Hałasem - prezesem klubu i jego żoną Bernadetą, licząc, że zbiorą kosze pełne darów. I nie pomylili się.

- W dniu następnym bardzo chętnie w zbiórce uczestniczyli uczniowie i dzięki ich zaangażowaniu udało się zebrać bardzo dużo artykułów spożywczych o dłuższym terminie przydatności z których zostaną wykonane paczki na święta. Mieszkańcy Czechowic-Dziedzic po raz kolejny okazali się bardzo i hojni i wrażliwi na potrzeby naszych seniorów - dodaje B. Ogrocki i serdecznie dziękuje mieszkańcom Czechowic-Dziedzic za ten szlachetny gest.

Jerzy Zużałek

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.