czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 30 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 3480

ZNP rekomenduje nauczycielom prowadzenie włoskiego protestu

Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego rekomenduje nauczycielom prowadzenie włoskiego protestu. Nauczyciele mają ograniczyć się do prowadzenia lekcji.

znp
ZNP rekomenduje nauczycielom prowadzenie włoskiego protestu · fot. bielsko.info


- Od 29 kwietnia br. Sekretariat ZG ZNP rekomenduje włoski protest: pracujemy tylko tyle, ile zobowiązują nas do tego przepisy prawa oświatowego i tylko w oparciu o to, co znajduje się w miejscu naszej pracy i co zapewnia nam pracodawca. Zawieszamy strajk, ale nie protest. Trwa spór zbiorowy - poinformował wczoraj ZNP na swojej stronie na Facebooku.

Dla uczniów oznacza to odwołanie wszystkich zajęć dodatkowych, których nauczyciele prowadzili poza pensum - m.im. konsultacje dla uczniów, warsztaty, zajęcia terenowe, wycieczki. Według zalecenia ZNP nauczyciele mają przygotowywać materiały dla uczniów tylko i wyłącznie z dostarczonych przez szkołę pomocy naukowych.

Przypominamy, że z dniem 29 kwietnia nauczyciele zawiesili strajk i powrócili do prowadzenia lekcji.

ab / czecho.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.