Wiadomości

  • 18 lipca 2020
  • wyświetleń: 4061

Jak, ile i gdzie zarabiać na pisaniu esejów

Materiał partnera:

Rośnie liczba osób chcących studiować za granicą - szkolnictwo wyższe nie jest niczym ograniczone, a kandydat z jednego zakątka świata może otrzymać dyplom uczelni z drugiego.

Jednym z głównych wymagań podczas studiów jest napisanie esejów. Jak okazuje się - nie każdy może poradzić sobie z takim zadaniem. Jeśli ktoś ma umiejętności literackie, znajomość języka obcego i erudycję, może zarabiać na tym niezłe pieniądze, pomagając innym.

WspółpracaAutorowi trudno jest samodzielnie znaleźć ucznia lu studenta, który potrzebuje pomocy. Bezpośrednia współpraca nie gwarantuje też, że należne i terminowe wynagrodzenie zostanie wypłacone za wykonaną pracę. W poszukiwaniu autorów dziesiątki tysięcy studentów z różnych krajów szukają pomocy na specjalistycznych stronach internetowych.

Zwracać uwagę warto na te strony, które istnieją od dawna i mają własną bazę autorów. Na przykład payforessay.net współpracuje z ponad 100 000 studentów na całym świecie. Takie platformy wyszukują utalentowanych pisarzy, gwarantują pisanie prac o różnym stopniu złożoności i pomagają uczniom i studentom w kilkudziesięciu krajach.

Autor ma wygodną współpracę z takimi witrynami z kilku powodów. Ma możliwość wyboru zadania, które mu odpowiada i interesuje. Od razu widzi on wyczerpującą listę wymagań dotyczących eseju, które uczeń sporządza w instrukcji, i może ocenić swoje możliwości. Taka witryna również chroni autora przed oszustwem.

Czego potrzebuje autor?Aby zacząć pisać eseje na zamówienie, wystarcz mieć dostęp do komputera i posiadać wiedzę w jednym lub kilku obszarach. Tematy esejów mogą być różne. Istnieje kilkadziesiąt tematów i obszarów tematycznych, w których pojawiają się zamówienia od studentów. Mogą to być dyscypliny humanitarne, nauki przyrodnicze, ekonomia, nauki polityczne, biznes i wiele innych.

Wiedza w co najmniej w jednej dziedzinie oraz umiejętności pisania wystarczą do spróbowania swoich sił w copywriting. Ważne jest tylko to, żeby esej był w 100% unikalnym produktem autora, ponieważ plagiat w tej działalności jest niedopuszczalny.

Prawo i zarobkiAutor ma prawo przekazać esej napisany osobiście komuś zainteresowanemu. Również platformy i autorzy tekstów określają ze studentami etyczną stronę problemu: dostarczony im esej stanowi dobrze wykonaną podstawę, z którą można i należy dalej pracować.

Jeśli chodzi o wielkość zarobków, nie można udzielić uniwersalnej odpowiedzi. Może to być zarówno 10 USD, jak i 30 USD za jedną stronę tekstu. Koszt eseju zależy od objętości, złożoności i szybkości napisania. Esej dla studenta, który musi być przygotowany za dwa tygodnie, będzie kosztował mniej niż esej dla studenta, który potrzebuje go mieć już za kilka godzin.

Ceny różnią się również w zależności od tego, czy copywriter współpracuje z uczniem lub studentem bezpośrednio, czy za pośrednictwem specjalistycznej platformy. W drugim przypadku za edycję, sprawdzenie i inne usługi w ostatecznym cenniku dla klienta zostanie naliczona prowizja. Jej rozmiar zależy od tego, czy autor jest nowy, czy ma już doświadczenie. Im więcej dobrych recenzji i prac pisemnych, tym mniejsza jest prowizja strony i tym więcej autor zarabia.