Wiadomości

• 6 lutego 2021
  • wyświetleń: 2600

Czechowicki MRKS wygrywa kolejny mecz sparingowy

W sobotni wieczór na sztucznej nawierzchni boiska w Chełmku, podopieczni Jarosława Kupisa stoczyli czwarty mecz testowy podczas trwającego okresu przygotowawczego do rundy wiosennej. Rywalem MRKS-u był tym razem zespół MKS Trzebinia, sklasyfikowany na szóstej lokacie w rozgrywkach IV ligi małopolskiej (gr. zachodniej).

mecz, siatka, piłka nożna, bramka
MRKS wygrywa kolejny mecz sparingowy, tym razem z MKS Trzebinia · fot. MRKS Czechowice-Dziedzice

Bardziej aktywni i stwarzający sobie więcej klarownych okazji przed przerwą czechowiczanie, prowadzenie objęli w 41. minucie, gdy z bliskiej odległości piłkę do siatki głową skierował Mateusz Kubica. Przeciwnicy odpowiedzieli co prawda w 51. minucie, gdy testowanego bramkarza pokonał Patryk Mendela, ale "ostatnie słowo" należało do MRKS-u, który w 84. minucie za sprawą ładnego uderzenia pod poprzeczkę jednego z testowanych zawodników, odniósł nieznaczne zwycięstwo 2:1 (1:0).

W najbliższą środę - 10 lutego o godzinie 19:00 naszą drużynę czeka trudny sprawdzian formy na tym etapie przygotowań, wszak zmierzy się ona na sztucznym boisku MOSiR z trzecioligowym Rekordem Bielsko-Biała.

Sparing nr 4: Boisko ze sztuczną nawierzchnią - Centrum Sportowe w Chełmku, ul. Krakowska 22 /6 luty 2021r., godz.17:00/

MRKS Czechowice-Dziedzice - MKS Trzebinia 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Kubica (41 min. - głową), 1:1 Mendela (51 min.), 2:1 testowany zawodnik (84 min.)

MRKS: Świerczek - Gondko, Szędzielarz, testowany zawodnik, testowany zawodnik - testowany zawodnik, Adamiec, Bryczek, testowany zawodnik, testowany zawodnik - Kubica oraz testowany bramkarz - Zarychta, Raszka, Wrana, Lewandowski, Loranc, czterech testowanych zawodników
Trener: Jarosław Kupis

MKS: Cwynar - Ruczyński, Korcz, Kuczyński, Kurek Sz., Stachowski, Zybiński, Horawa, Marszałek, Podobiński, Sochacki oraz Wróbel - Mrożek, Górka, Martyniak, Hano, Wójcik, Krzywda, Barczyk, Szczurek, Pająk, Mendela
Trener: Szymon Stawowy