• wyświetleń: 4055

IV liga: Walka i kontrowersje w meczu MRKS z Odrą Wodzisław Śląski

Na pojedynek ze zdecydowanym przodownikiem czwartoligowej tabeli i głównym faworytem rozgrywek, udali się w sobotnie popołudnie piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice.

piłka nożna, adidas, boisko, mrks
IV liga: Walka i kontrowersje w meczu MRKS z Odrą Wodzisław Śląski · fot. Pixabay

Konfrontację w Wodzisławiu Śląskim podopieczni Jarosława Kupisa rozpoczęli bardzo dobrze, bowiem w 24. minucie po centrze Damiana Zajączkowskiego celną "główką" popisał się Karol Lewandowski. Drużyna miejscowej Odry ze skuteczną ripostą pospieszyła z kolei w 36. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Jakuba Białasa, najwięcej zimnej krwi w podbramkowym zamieszaniu zachował Adrian Tabala, dobijając z bliska strzał w poprzeczkę jednego ze swoich patrnerów.

Decydująca o losach meczu okazała się 72. minucie, niestety wówczas dośrodkowanie z rzutu rożnego głową skutecznie sfinalizował Arkadiusz Lalko, a trafienia to dało miejscowym komplet punktów za zwycięstwo 2:1 (1:1). W drugiej odsłonie zażarcie walczący czechowiczanie mieli spore pretensje do arbitra, aż trzykrotnie domagając się podyktowania "jedenastki", jednak ten za każdym razem nie dopatrzył się naruszenia przepisów.

MRKS czeka teraz istotny okres trzech gier na własnym terenie, a najbliższa z nich odbędzie się w sobotę - 24 kwietnia o godzinie 17:00. Przeciwnikiem czechowiczan będzie wówczas notująca wiosną zaskakująco dobre rezultaty drużyna GKS Radziechowy-Wieprz.

Odra Wodzisław Śląski Sp. z o.o. - MRKS Czechowice-Dziedzice 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Lewandowski (24 min. - głową), 1:1 Tabala (36 min.), 2:1 Lalko (72 min. - głową)

Odra: 99. Michał Antkowiak - 3. Maciej Kłosek, 7. Artur Gać, 31. Michał Wiśniewski, 20. Arkadiusz Lalko, 77. Jakub Białas (46′ 6. Salvador Pryka), 18. Damian Tarka (72′ 8. Piotr Zieliński), 11. Marcin Wodecki, 10. Adrian Garcia Tabala (89′ 21. Daniel Podbioł), 9. Patryk Dudziński, 5. Jakub Rosiak (46′ 22. Nico Abuladze)
Trener: Arkadiusz Tracz

MRKS: 1. Jakub Świerczek - 6. Wojciech Padło, 14. Rafał Żurek, 5. Mateusz Wrana, 13. Damian Zajączkowski, 2. Błażej Adamiec, 3. Daniel Bryczek (65′ 16. Paweł Wandzel), 11. Konrad Gondko, 18. Michał Czernek, 17. Kamil Jonkisz (24′ 7. Jakub Raszka), 9. Karol Lewandowski (80′ 20. Mateusz Kubica)
Trener: Jarosław Kupis

Żółte kartki: Białas (33′), Gać - 2 (63′ i 90′), Dudziński (po meczu) - Zajączkowski (35′), Lewandowski (79′), Żurek (90+2′), Raszka (po meczu)
Czerwona kartka: Gać (90′ - za drugą żółtą)
Widzów: bez udziału publiczności
Skład sędziowski: Robert Metelski oraz Mateusz Płowiec i Krzysztof Postulka (KS Zabrze)