• 9 lipca 2021
  • 11 lipca 2021
  • wyświetleń: 5711

[WIDEO] Czechowiczanin Mistrzem Europy w maratonie kajakowym!

Czechowiczanin Mateusz Borgieł, zdobył złoty medal podczas Mistrzostw Europy w maratonie kajakowym. Wychowanek klubu MKS Czechowice-Dziedzice stanął również na 3. stopniu podium w niedzielę, kiedy wystartował w konkurencji C-2 senior (maraton 26,2 km).

Czechowiczanin Mistrzem Europy w maratonie kajakowym!
Czechowiczanin Mistrzem Europy w maratonie kajakowym! · fot. YouTube / Canoe Europe

Zawody odbywają się od czwartku, 8 lipca w Moskwie i potrwają do niedzieli 11 lipca. Czechowiczanin Mateusz Borgieł, obecnie zawodnik sekcji kajakowej AZS Politechniki Opolskiej, stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii C1, uzyskując czas 15:43.24. We wspomnianej kategorii startowało w sumie 10 zawodników. Start czechowiczanina można obejrzeć na poniższym wideo - jest on widoczny od 33 minuty.

To nie jedyny start czechowiczanina w ramach Mistrzostw Europy w maratonie kajakowym. Mateusz Borgieł wystąpił również w sobotę, 10 lipca w kategorii C1, jednak nie ukończył wyścigu. W niedzielę, 11 lipca w kategorii C2 w parze z Mateuszem Zuchorą czechowiczanin zdobył brąz.

Czechowiczanin Mistrzem Europy w maratonie kajakowym! · fot. Polski Związek Kajakowy