czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 lipca 2021
  • 1 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 7664

[WIDEO] Zobacz, jak czechowiczanie zdobywają medale IO

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

W piątek, 23 lipca odbyła się ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Z tej okazji, w ramach naszego cyklu "Historyczne ciekawostki", wracamy do olimpiad w Seulu oraz Sydney, gdzie czechowiczanie, wychowankowie klubu Górnik Czechowice, zdobywali medale olimpijskie.Największym sukcesem kajakarzy Górnika Czechowice jest srebro wywalczone przez Marka Dopierałę w osadzie z Markiem Łbikiem w konkurencji C-2 500 m. Podczas tej samej olimpiady czechowiczanin zajął też 3. miejsce w konkurencji C-2 1000 m, również w osadzie z Łbikiem.Sukcesy na olimpiadach odnosili również Grzegorz Kotowicz oraz Marek Witkowski, również wychowankowie klubu Górnik Czechowice, którzy zdobyli brązowy medal w konkurencji K-4 1000 m w osadzie, w składzie której startowali także Dariusz Białkowski i Adam Seroczyński. Dla Kotowicza był to nie jedyny medal zdobyty na IO - 8 lat wcześniej, w Barcelonie, Kotowicz zajął trzecie miejsce w konkurencji K-2 1000 m w osadzie z Dariuszem Białkowskim.


mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne ciekawostki

Odkurzamy stare zdjęcia i niezwykłe historie mieszkańców Czechowic-Dziedzic oraz okolicznych miejscowości sprzed lat. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj