czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 stycznia 2022
  • wyświetleń: 2790

Strażacy pomogą założyć bezpieczne lodowiska. Rusza akcja

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej organizuje akcję "Bezpieczne Lodowiska 2022". Do akcji włączają się także strażacy z terenu podległego KM PSP w Bielsku-Białej.

łyżwy, lodowisko
Strażacy pomogą założyć bezpieczne lodowiska. Rusza akcja · fot. BM / bielsko.info


- Akcja polega na pomocy przy wlewaniu wody na uprzednio przygotowane miejsca do założenia lodowiska lub ślizgawki m.in. na terenie boisk szkolnych, parków, osiedli itp. Jej celem jest podniesienie bezpieczeństwa podczas wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej, poprzez zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z wchodzeniem na zamarznięte sztuczne lub naturalne zbiorniki wodne - informuje mł. bryg. Patrycja Pokrzywa z KM PSP w Bielsku-Białej.

Strażacy udzielają wsparcia w organizacji lodowiska na pisemną prośbę dyrektora szkoły lub zarządcy terenu. Do prośby należy dołączyć pisemną zgodę na pobór wody oraz zgodę właściciela terenu na wylanie lodowiska. Warunkiem wylania lodowiska jest właściwe przygotowanie przez zgłaszającego terenu poprzez wyrównanie nawierzchni, usypanie band z piasku lub śniegu, ewentualnie ustawienie barierek.

Jak podkreślają strażacy, za bezpieczeństwo dzieci i innych osób przebywających na terenie lodowiska odpowiada organizator lodowiska.

mp / czecho.pl
źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.