czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 lipca 2022
  • 10 lipca 2022
  • wyświetleń: 14776

"Mankamenty" Parku Szwajcarska Dolina. Dyrektor MOSiR-u odpowiada

27 maja został udostępniony Park Szwajcarska Dolina, który od razu stał się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na mapie Czechowic-Dziedzic. Nasi czytelnicy i internauci zwrócili jednak uwagę na kilka mankamentów nowego obiektu. Poprosiliśmy dyrektora MOSiR-u o ustosunkowanie się do tych komentarzy.

Park Dolina Szwajcarska w Czechowicach-Dziedzicach - 31.05.2022
Park Dolina Szwajcarska w Czechowicach-Dziedzicach - 31.05.2022 · fot. Andrzej Grynpeter / czecho.pl


Mieszkańcy Czechowic-Dziedzic zwracali uwagę m.in. na brak asfaltu na ścieżce od krytej pływalni Wodnik do wejścia do Parku Szwajcarska Dolina, która biegnie wzdłuż ogrodzenia MOSiR-u, tuż obok "Mosirku". Wszystko wygląda tak, jakby prace zostały nagle przerwane. Jak się jednak okazuje, odcinek, o którym mowa, nie był objęty zakresem prac związanych z wykonywaną inwestycją.

- Wykonawca po zakończeniu prac przywrócił teren ww. odcinka do stanu pierwotnego. Brakujący odcinek zgłaszany był do realizacji w trakcie wykonywanej inwestycji. Uzupełnienie brakującego fragmentu ścieżki w formie nakładki asfaltowej możliwe będzie po rozstrzygnięciu postępowania przetargowego na realizację przedmiotowego zakresu prac - komentuje Paweł Łękawa, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach.

W wypowiedziach mieszkańców, którzy chcieliby skorzystać z Parku Szwajcarska Dolina, pojawiał się również wątek problemu z dostępnością. Zauważyli bowiem, że brak jest infrastruktury dla wózków obok schodów, które znajdują się od strony ulicy Wąskiej. Dyrektor MOSiR-u poinformował nasz portal, że dojazd dla wózków do ścieżki spacerowej wzdłuż potoku istnieje od strony wejścia do Parku od basenu i jest specjalnie oznaczony znakiem.

Park Dolina Szwajcarska w Czechowicach-Dziedzicach - 31.05.2022
Park Dolina Szwajcarska w Czechowicach-Dziedzicach - 31.05.2022 · fot. Andrzej Grynpeter / czecho.pl


Wiele osób sygnalizowało także trudności z pozostawieniem samochodu obok głównego wejścia do parku - od strony ulicy Łukasiewicza. Problem ten dotyczy przede wszystkim osób przyjezdnych - po wpisaniu w nawigację "Park Szwajcarska Dolina" pojawia się właśnie to miejsce. W tym przypadku Paweł Łękawa wskazał na możliwość zaparkowania pojazdu od strony ul. Legionów - parking funkcjonuje i jest wykorzystywany w trakcie organizowanych imprez odbywających się na terenie stadionu.

- Dodatkowo istnieje możliwość zaparkowania pojazdu przed stadionem oraz na zlokalizowanych za ogrodzeniem placach asfaltowych. Ponadto przyjeżdżający do Parku mogą skorzystać z parkingów znajdujących się przy basenie Wodnik oraz kąpielisku. W niedzielę dodatkowe miejsca można znaleźć obok sklepów Biedronka i Lidl. Miejsc parkingowych jest bardzo dużo, zwracamy więc uwagę, że aby przyjechać do Parku to nie trzeba podjechać pod samo wejście, a skorzystać z miejsc parkingowych, które zlokalizowane są o kilka minut spacerem od Parku - sugeruje dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach.

Internauci zastanawiali się również, czy w najbliższym czasie istnieje szansa na umieszczenie na terenie parku punktów gastronomicznych, jak na przykład "rowerowa kawa". W odpowiedzi czytamy jednak, że na chwilę obecną funkcjonowanie takich punktów będzie związane z organizowanymi w Parku imprezami oraz wydarzeniami.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.