czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 lipca 2022
  • 10 lipca 2022
  • wyświetleń: 4819

Uczniowie szkół z powiatu bielskiego najlepiej zdali angielski na maturze!

Maturzyści ze szkół w powiecie bielskim najlepiej zdali egzamin dojrzałości z języka angielskiego w całym województwie śląskim (zdawalność na poziomie 98%)!

matura, szkoła, klasa
Nasi uczniowie najlepiej zdali angielski na maturze! · fot. Powiat Bielski


Są to: Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach, Zespół Szkół Technicznych i Licealnych im. S. Staszica w Czechowicach-Dziedzicach oraz Powiatowy Zespół Placówek- Szkoła Mistrzostwa Sportowego Szczyrk. Ta ostatnia kształci mistrzów w dyscyplinach zimowych: skoczków narciarskich, alpejczyków, biegaczy narciarskich i kombinatorów norweskich. Widać zatem, że dbają tam nie tylko o tężyznę fizyczną. Na 253 uczniów przystępujących do matury w szkołach w powiecie bielskim (w tym 1 osoba z liceum dla dorosłych) aż 201 to młodzież z naszych 3 szkół.

- Cóż mogę powiedzieć - jesteśmy dumni. Młodzież jest naszą przyszłością, po to modernizujemy i doposażamy nasze szkoły, planujemy w nich kolejne inwestycje. Największą obecnie jest budowa sali sportowej w czechowickiej "resortówce" - gratuluje maturzystom starosta Andrzej Płonka.

Jak sobie radzili na egzaminie z języka angielskiego nasi absolwenci? Zdawalność w liceum ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego - na poziomie 100%, w czechowickim LO - 99%, a w czechowickim technikum - 98%.

Jak wypadli z innych przedmiotów? Zdawalność z języka polskiego w szkołach w powiecie bielskim - 92%, z matematyki - 83%.

Wszystkim abiturientom gratulujemy i nieustannie trzymamy za was kciuki!

ar / czecho.pl
źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.