Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Sport

  • 9 sierpnia 2008
  • wyświetleń: 3227

Judoczka z Czechowic w Pekinie

W piątek rozpoczęła się olimpiada w Pekinie. Na igrzyskach zobaczymy judoczkę z Czechowic-Dziedzic, Kasię Piłocik.

Judoczka z Czechowic w Pekinie
fot. kasiap.xn.pl


Wieczorem (o godzinie 20.08 czasu miejscowego) w stolicy Chin odbyło się trwające przeszło cztery godziny otwarcie. Wspaniała uroczystość zawierała w sobie elementy kultury "kraju Środka", jego historię oraz współczesność. . Ogień olimpijski zapalił Li Ning- który jako pierwszy olipmpijczyk w IO Los Angeles zdobył złoty medal dla reprezentacji Chin. Ogień zapłonął po bardzo efektownym biegu Li wokół korony "Ptasiego Gniazda"

Przedstawienie zwieńczyła defilada wszystkich reprezentacji, w tym naszej. Podczas prezentacji nietrudno było zauważyć Kasię Piłocik, judoczkę, która reprezentuje na igrzyskach nie tylko nasz kraj, ale również miasto.Pierwsze zmagania naszych sportowców już za nami. Wystartowały już między innymi siatkarki oraz kolarze szosowi. Na start Kasi musimy jeszcze poczekać do 13 sierpnia. Trzymajmy kciuki za wszystkich naszych olimpijczyków!

aka / czecho.pl

Źródło: kasiap.xn.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.