czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 13 stycznia 2022
  • 21 stycznia 2022
  • wyświetleń: 1040

Warsztaty strategiczne na temat Strategii Rozwoju Gminy

Wydział Strategii i Rozwoju czechowickiego Urzędu Miejskiego zaprasza mieszkańców gminy na warsztaty strategiczne na temat założeń programowych Strategii Rozwoju Gminy Czechowice-Dziedzice do roku 2030. Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną wizja, misja, cele strategiczne i operacyjne rozwoju gminy wraz z kierunkami działań, a następnie przeprowadzona będzie dyskusja.

PocztowkaZCzechowic,Czechowice,CzechowiceDziedzice,PocztowkaZCzechowic,ZdjęciaZDrona,Podbeskidzie,
Warsztaty strategiczne na temat Strategii Rozwoju Gminy · fot. Mariusz


- Strategia rozwoju jest kluczowym dokumentem planistycznym, w oparciu o który powinniśmy kreować rozwój w gminie. Dla prawidłowego określenia obszarów, celów i kierunków rozwoju stosowany jest w naszej Gminie model partycypacyjno-ekspercki, zapewniający szeroki udział interesariuszy, którzy są zarówno kreatorami, jak i beneficjentami rozwoju gminy - wyjaśnia Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

- Zarówno opracowanie strategii rozwoju, jak i jej realizacja jest wspólną sprawą całej społeczności lokalnej. Aby Strategia Rozwoju Gminy Czechowice-Dziedzice do 2030 roku nie pozostała martwym dokumentem, konieczne jest zaangażowanie mieszkańców, radnych Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach, rad osiedli i sołeckich, przedstawicieli środowiska akademickiego, organizacji pozarządowych, ekspertów dziedzinowych, przedsiębiorców, reprezentantów służb mundurowych i jednostek podległych gminie w proces jej opracowania i realizacji - dodaje czechowicki UM.

- Udział społeczności lokalnej stanowi istotny wkład w tworzenie nowego dokumentu strategicznego, a przekazane przez Państwa uwagi i sugestie będą odzwierciedleniem rzeczywistych potrzeb społeczno-gospodarczych oraz wizji rozwoju gminy Czechowice-Dziedzice na najbliższe lata - podkreśla magistrat.

Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną warsztaty odbędą się w formule on-line w czwartek, 27 stycznia o godzinie 16.00 z wykorzystaniem platformy MS Teams. Planowany czas trwania warsztatów to 1,5 godz. Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o przesłanie zgłoszenia na adres: rozwoj@um.czechowice-dziedzice.pl zawierającego imię i nazwisko oraz adres mailowy uczestnika warsztatów w terminie do 24 stycznia 2022 roku. Po dokonaniu rejestracji na wskazany adres mailowy zostanie przesłany link do spotkania na platformie MS Teams.

Założenia programowe Strategii Rozwoju Gminy Czechowice-Dziedzice do 2030 roku (dokument w formacie pdf) dostępne są tutaj. Klauzula informacyjna dostepna jest tutaj.

mp / czecho.pl
źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.