czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 2 maja 2022
  • 16 maja 2022
  • wyświetleń: 3895

[FOTO] Blisko 300 osób wzięło udział w Biegu św. Andrzeja Boboli

W sobotę, 14 maja na terenie obiektu lekkoatletycznego im. Henryka Puzonia w Zabrzegu odbył się "XVIII bieg Patrona Miasta św. Andrzeja Boboli", który wchodzi w skład cyklu biegowego "Biegiem po zdrowie". Celem imprezy jest popularyzacja masowych biegów przełajowych wśród społeczeństwa oraz promocja aktywnego spędzania czasu wolnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Blisko 300 osób wzięło udział w Biegu św. Andrzeja Boboli
Blisko 300 osób wzięło udział w Biegu św. Andrzeja Boboli · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Na starcie biegu pojawiło się łącznie 298 zawodników w 12 kategoriach wiekowych. W poszczególnych kategoriach, zgodnie z regulaminem wręczono: medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsora cyklu biegowego firma LOTOS."XVIII bieg Patrona Miasta św. Andrzeja Boboli" był drugą imprezą biegową wchodzącą w skład Cyklu Biegowego, który w tym roku liczy 7 biegów. Wielkimi krokami zbliżamy się do kolejnego etapu, którym będzie XXI bieg Lipowca.

Organizatorem sobotniego biegu byli Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach oraz Miejski Klub Sportowy w Czechowicach-Dziedzicach. Zadanie finansowane jest również z budżetu naszej gminy w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

XVIII bieg Patrona Miasta św. Andrzeja Boboli - 14.05.2022 · fot. MOSiR Czechowice-Dziedzice


Organizatorzy złożyli podziękowania wolontariuszom z MKS Czechowice-Dziedzice oraz Szkoły Podstawowej im. Ks. J. Londzina w Zabrzegu za pomoc w przeprowadzeniu imprezy.

W dniu biegu odbył się również kiermasz charytatywny dla Przemusia Glaca z Czechowic-Dziedzic, w którym udało się zebrać 1723 zł! Cały dochód przeznaczony będzie na rehabilitację chłopczyka. - Dziękujemy bardzo wszystkim zaangażowanym w zbiórkę oraz zapraszamy na kolejne etapy cyklu biegowego, gdzie również będziemy wspierać Przemka - informują organizatorzy wydarzenia.Wyniki Biegu św. Andrzeja Boboli można znaleźć tutaj, z kolei klasyfikacja generalna po dwóch biegach dostępna jest tutaj.Rusza tegoroczna edycja cyklu "Biegiem po zdrowie"!
Cykl "Biegiem po zdrowie" - edycja 2022 · fot. MOSiR Czechowice-Dziedzice

mp / czecho.pl
źródło: MOSiR Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.