czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 11 maja 2022
  • wyświetleń: 1974

Rajd rowerowy "Szlakiem drewnianych kościołów"

W sobotę, 28 maja odbędzie się rajd rowerowy "Szlakiem drewnianych kościołów", na trasie Ćwiklice - Miedźna - Grzawa - Góra - Jawiszowice - Stara Wieś. Długość trasy to około 60 km.

Kościół Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Grzawie
Kościół Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Grzawie · fot. mp / czecho.pl


Organizatorami rajdu są Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach oraz Jerzy Bożek, radny czechowickiej Rady Miejskiej Czechowic-Dziedzic, organizator rajdów rowerowych.

Przewodnikiem rajdu będzie Jacek Cwetler, kustosz czechowickiej Izby Regionalnej, który opowie o historii kościołów drewnianych znajdujących się na trasie rajdu rowerowego,

Miejsce zbiórki i startu - Plac Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach, godzina 9.00.
Meta rajdu: plac przy czechowickim kościele pw. św. Katarzyny.

Jak informują organizatorzy wydarzenia, na rajd nie ma zapisów - każda osoba, która chce wziąć udział w rajdzie stawia się na Placu Jana Pawła II w Czechowicach- Dziedzicach. Każdy uczestnik jedzie na własną odpowiedzialność. Dzieci do lat 18, bez karty rowerowej, jadą wyłącznie pod opieką osób dorosłych.

Rajd rowerowy "Szlakiem drewnianych kościołów"
Rajd rowerowy "Szlakiem drewnianych kościołów" · fot. MDK Czechowice-Dziedzice

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.