czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 9 kwietnia 2023
  • 10 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 3181

Przed nami czechowicki Nadwiślański Rajd Przygodowy

W sobotę, 17 czerwca odbędzie się III nadwiślański Rajd Przygodowy w Czechowicach-Dziedzicach! To połączenie biegów na orientację i gry w podchody. Wydarzenie powraca po pięcioletniej przerwie.

Reklama

Nadwiślański Rajd Przygodowy 2016
Nadwiślański Rajd Przygodowy 2016 · fot. Facebook / Nadwiślański Rajd Przygodowy


Główną areną rywalizacji rajdu będzie teren Czechowic-Dziedzic. Celem imprezy jest popularyzacja aktywnego wypoczynku, walorów przyrodniczo-turystycznych naszego miasta i gminy oraz aktywizacja ruchowa mieszkańców.

Uczestnicy wydarzenia będą rywalizować na trasach pieszej (wyłącznie zespoły dwuosobowe) oraz rodzinnej (maksymalnie 6 osób). Charakterystyka tras będzie podana w komunikacie technicznym na około tydzień przed wydarzeniem.

Jak wyjaśniają organizatorzy, trasa rajdu będzie liczyła kilka (trasa rodzinna) lub kilkanaście (trasa piesza) kilometrów w i wokół Czechowic-Dziedzic. Wszystkie zespoły na danej trasie będą startować równocześnie. Kolejność zaliczania punktów kontrolnych jest dowolna (scorelauf). Zawodnicy sami wyznaczą trasę pomiędzy punktami i według własnego uznania określają tempo poruszania się oraz czas i miejsca odpoczynku.

Po trasie będzie wolno poruszać się wyłącznie pieszo (z wyjątkiem dzieci do 4. klasy szkoły podstawowej na trasie rodzinnej). Inna forma pokonywania trasy może być związana z wykonywaniem niektórych zadań specjalnych i w miejscach ściśle określonych przez organizatora. Zawodnicy na trasie będą zobowiązani do pokonywania jej razem, z odstępem pomiędzy uczestnikami nie przekraczającym 100 m, chyba że wyznaczone zostaną specjalne wytyczne.

Zawodnicy pokonają całą trasę bez pomocy osób trzecich oraz przy użyciu środków transportu dozwolonych przez organizatora. Drużyny na punktach kontrolnych muszą zgłaszać się w komplecie.

Zgłoszenia na rajd będą przyjmowane do 15 czerwca. Aby wziąć udział w zawodach należy wypełnić formularz internetowy oraz wpłacić wpisowe na konto MTS Winner Czechowice-Dziedzice.

Wysokość wpisowegoWpłaty dokonane do 16 kwietnia (decyduje data księgowania na koncie):
  • Trasa Piesza - 60 zł za zespół 2-osobowy,
  • Trasa Rodzinna - 25 zł za każdą osobę dorosłą oraz 15 zł za każde dziecko.


Wpłaty dokonane do 11 czerwca (decyduje data księgowania na koncie):
  • Trasa Piesza - 80 zł za zespół 2-osobowy,
  • Trasa Rodzinna - 30 zł za każdą osobę dorosłą oraz 20 zł za każde dziecko.


Wpłaty dokonane od 12 do 15 czerwca (decyduje data księgowania na koncie):
  • Trasa Piesza - 100 zł za zespół 2-osobowy,
  • Trasa Rodzinna - 40 zł za każdą osobę dorosłą oraz 25 zł za każde dziecko.


Świadczenia zawierają komplet map dla każdej drużyny, posiłek i napój po ukończeniu zawodów, nagrody (statuetki) dla pierwszych trzech zespołów we wszystkich kategoriach TP oraz możliwość skorzystania z węzła sanitarnego.

Więcej informacji na temat III Nadwiślańskiego Rajdu Przygodowego mozna znaleźć na jego oficjalnej stronie internetowej: http://www.nrp.rozbiegamytomiasto.pl.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.