czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 13 maja 2023
  • 21 maja 2023
  • wyświetleń: 1317

Kursy samoobrony dla kobiet. Poprowadzą je wojskowi instruktorzy

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek. Kursy odbędą się także w Czechowicach-Dziedzicach - 24 i 25 czerwca. Właśnie ruszyły zapisy.

Reklama

Kurs samoobrony dla kobiet w naszym mieście. Poprowadzi go wojsko
Kursy samoobrony dla kobiet. Poprowadzą je wojskowi instruktorzy · fot. Twitter / Ministerstwo Obrony Narodowej


Szkolenia z doświadczonymi żołnierzami - instruktorami odbywać się będą w wybrane soboty i niedziele wiosną i latem w parkach miejskich, na plażach, w ośrodkach sportu i rekreacji na terenie całej Polski.
Już w sobotę 27 maja w 16 miastach wszystkie chętne pełnoletnie panie mogą wziąć udział w blisko 4-godzinnym, bezpłatnym, praktycznym treningu z technik samoobrony, prowadzonym przez wykwalifikowanych żołnierzy - instruktorów.

Projekt realizowany jest w każdym województwie w wybrane weekendy od 27 maja do 20 sierpnia. Żołnierze - instruktorzy nauczą podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa, sposobów wykrywania oraz unikania zagrożeń.

- Pokażą techniki walki wręcz przydatne w niebezpiecznych sytuacjach. To okazja dla wszystkich chętnych pań, aby pod okiem doświadczonych instruktorów nauczyć się podstaw umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej. Uczestniczki będą miały także okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia oraz odświeżyć praktyczną wiedzę nt. zasad udzielania pierwszej pomocy - zapowiada Ministerstwo Obrony Narodowej.Celem projektu jest promowanie obronności oraz budowanie pewności siebie w sytuacji kryzysowej. Każda z uczestniczek szkolenia po jego ukończeniu otrzyma pamiątkowy certyfikat.

W każdym z miejsc, w czasie szkolenia ochotniczek, ich bliscy, osoby towarzyszące, mogą odwiedzić punkty promocyjno - informacyjne lokalnych jednostek wojskowych. Każdy zainteresowany służbą w wojsku będzie mógł znaleźć kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych i porozmawiać z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji. Na zakończenie szkolenia nie zabraknie kulinarnego hitu, jakim jest wojskowa grochówka.

Regulamin, wykaz dat i miejsc szkolenia oraz lista osób prowadzących zapisy znajduje się tutaj.

Bliższych informacji nt. projektu "Samoobrona kobiet - zaufaj wojsku" w województwie śląskim udzielają:
  • ppłk Małgorzata KOBRYŃ-KRÓL (tel. 508 799 302, e-mail: m.kobryn-krol@ron.mil.pl),
  • por. Adam BAWTREL (tel. 697 082 287; e-mail: a.bawtrel@ron.mil.pl).


Szkolenie odbędzie się także w Czechowicach-Dziedzicach - 24 i 25 czerwca w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Marii Konopnickiej 9.

Kursy samoobrony dla kobiet. Poprowadzą je wojskowi instruktorzy
Kursy samoobrony dla kobiet. Poprowadzą je wojskowi instruktorzy · fot. MON

mp / czecho.pl

źródło: Wojskowe Centrum Rekrutacji w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.