Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 3 listopada 2023
  • wyświetleń: 5843

Czerwone Gitary świętują 55-lecie. "Platynowy koncert" także w Czechowicach-Dziedzicach!

Legendarne Czerwone Gitary zawitaj do Czechowic-Dziedzic! W naszym mieście zespół zagra 17 marca 2024 roku w Miejskim Domu Kultury. Rozpoczęcie: godzina 17.00.

Koncert Czerwonych Gitar w Puławach - 21.10.2023
Koncert Czerwonych Gitar w Puławach - 21.10.2023 · fot. Facebook / Czerwone Gitary


Czerwone Gitary to polski zespół bigbitowy założony w 1965 roku w Gdańsku Wrzeszczu przez Bernarda Dornowskiego, Jerzego Kosselę, Krzysztofa Klenczona, Jerzego Skrzypczyka i Henryka Zomerskiego. Jego największe hity to "Historia jednej znajomości", "Anna Maria", "Nie zadzieraj nosa", "Takie ładne oczy", "Płoną góry, płoną lasy", czy też "Dzień jeden w roku".Obecnie zespół gra w składzie Arkadiusz Wiśniewski (wokalista, basista, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny), Mieczysław Wądołowski (gitary akustyczne, wokal), Marcin Niewęgłowski (gitara, wokal) oraz Marek Jabłoński (muzyk promowany przez zespół). Liderem składu jest Jerzy Skrzypczyk (perkusja, wokal), który z Czerwonymi Gitarami związany jest od początku istnienia grupy.

Czerwone Gitary świętują 55-lecie. "Platynowy koncert" także w Czechowicach-Dziedzicach!
Czerwone Gitary świętują 55-lecie. "Platynowy koncert" także w Czechowicach-Dziedzicach! · fot. MDK Czechowice-Dziedzice

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj