Co, gdzie, kiedy?

  • 13 stycznia 2024
  • 28 lutego 2024
  • wyświetleń: 14138

[FOTO] Czesio znów odwiedził nasze miasto! Nie lada gratka dla miłośników kolei

W weekend 24 i 25 lutego po torach naszego regionu ponownie jeździł pociąg specjalny Czesio. Miłośników podróży starymi pociągami na pokład zaprosiła firma TurKol.pl.

Pociąg Czesio na stacji Czechowice-Dziedzice - 25.02.2024 · fot. mp; Train_Are_Kox; Muzeum Motoryzacji i Techniki w Ligocie


W sobotę 24 lutego pociąg specjalny odwiedził między innymi Katowice, Czechowice-Dziedzice, Bielsko-Białą, Andrychów, Wadowice, Żywiec i Suchą Beskidzką. Składy jeździły po torach naszego regionu i odwiedzały poszczególne stacje także w niedzielę 25 lutego.

Pociąg specjalny na stacji Bielsko-Biała Główna - 24.02.2024 · fot. Fabian Żakowiecki / czecho.pl


W ramach trzydniowego projektu pasażerowie korzystali z kolejowych wypraw na pokładzie pociągów zestawionych w większości z elektrycznej lokomotywy EP05-23 "Czesio" oraz zestawu historycznych, oliwkowych wagonów pasażerskich 1. i 2. klasy, wraz z wagonem barowym WARS. Lokomotywa jest dostosowana do wagonów pod względem historycznego charakteru, jest też wyposażona w sprzęg wysokiego napięcia gwarantujący ogrzewanie wagonów.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.