Co, gdzie, kiedy?

  • 17 lutego 2024
  • 5 marca 2024
  • wyświetleń: 16025

[ZDJĘCIA] Bieg Tropem Wilczym. To już 12. edycja wydarzenia

W niedzielę 3 marca w Czechowicach-Dziedzicach odbył się Bieg Tropem Wilczym. Była to już 12. edycja tego wydarzenia, które rozpoczęło się o godzinie 10.00 uroczystym apelem. Zobaczcie fotorelację!

XII Czechowicki bieg Tropem Wilczym - 03.03.2024 · fot. Grzegorz Załucki - czecho.pl


Bieg przeprowadzono na symbolicznym dystansie 1963 metrów. Długość trasy wskazuje na rok, w którym w walce zginął ostatni Żołnierz Wyklęty Józef Franczak ps. "Lalek".

Start biegu znajdował się przy Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach. Trasa wiodła ulicami: Romualda Traugutta, Towarową, Kolejową, Marii Konopnickiej, Józefa Piłsudskiego do Ronda Solidarności, dalej ul. Juliusza Słowackiego, następnie ul. Romualda Traugutta, do mety, która znajdowała przy ZSTiL.

Głównym celem dorocznego biegu jest oddanie hołdu Żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944 -1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Pozostałe cele biegu to: popularyzacja wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych, podtrzymanie świadomości historycznej na temat Żołnierzy Wyklętych wśród Polaków, popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu, a także promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

XII Czechowicki bieg Wilczym Tropem - apel - 03.03.2024 · fot. Grzegorz Załucki / czecho.pl


Organizatorem 12. edycji projektu "Tropem Wilczym - Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych" jest Fundacja Wolność i Demokracja. W Czechowicach-Dziedzicach i w Bielsku-Białej organizacją projektu zajął się Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Oddział Bielsko-Biała.

Lokalnymi organizatorami biegów są: Stowarzyszenie Etosu Armii Krajowej w Czechowicach-Dziedzicach, Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach, Liceum Ogólnokształcące w Czechowicach-Dziedzicach i Zespół Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej.

ar, mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.