Co, gdzie, kiedy?

  • 8 maja 2024
  • 18 maja 2024
  • wyświetleń: 940

autoMATIQUE rock’n’roll. Koncert pożegnalny Maćka MATIKA Maliszewskiego w MDK

Za nami:

W ramach Majowego Bziku Miłosnego czechowicki MDK zaprasza na koncert pożegnalny Maćka MATIKA Maliszewskiego. Wydarzenie pod nazwą "autoMATIQUE rock’n’roll" odbędzie się w sobotę 18 maja w Piwnicy Muz. Wystąpią Adam Kulisz, Hard Rockets oraz Waitin’For.

Adam Kulisz - pseud. Coolish - wokalista, gitarzysta, harmonijkarz, autor, kompozytor. Obecny na polskiej scenie blues-rockowej od 40 lat. W ostatniej dekadzie siedmiokrotnie wybierany najlepszym polskim wokalistą bluesowym (2006, 2007, 2009, 2011, 2014, 2016, 2022). W swoim dorobku ma 10 płyt długogrających, na których zawarł ponad 100 swoich autorskich kompozycji (blues, boogie, rock, ballady).

Człowiek-Orkiestra, dynamit w czystej, organicznej postaci, artysta nietuzinkowy. Pisze o sobie: ..."Wokarzysta bluesrockowy. Do gitary podśpiewuję, piszę, tańczę, komponuję. Gram już prawie lat czterdzieści a więcej info się tu nie zmieści."...

AdamCoolish, Kulisz Blues Session, Kulisz 4 Rock&Roll - to tylko niektóre z jego muzycznych wcieleń.

Linki:Hard Rockets - rockandrollowa ekipa z Pszczyny i jej najbliższych okolic. Zespół powstał w 2004 roku i od tego czasu funkcjonuje nieprzerwanie tworząc muzykę z pogranicza hard rocka, bluesa, funku i soulu, zaprawioną niepowtarzalnym, lokalnym kolorytem. Przez długi czas zespół działał głównie na lokalnej, śląskiej scenie, choć zdarzały się i takie ewenementy jak koncert w Będzinie, III Miejsce na festiwalu "Muzyczna Jesień" (2005) czy Grand Prix festiwalu im. Pawła Bergera w Kaliszu (2008).

Przełomowym dla zespołu okazał się rok 2020, gdy światło dzienne ujrzał singiel pod tytułem "Elektryczne Dziady" stanowiący hard rockową interpretację fragmentu "Dziadów" Adama Mickiewicza oraz ilustrujący utwór teledysk. Utwór do dziś pojawia się na antenie Antyradia, w swej audycji w Radiu Nowy Świat zaprezentował go również Wojciech Mann. Na listach przebojów Turbo Top Antyradia i w FastForwardCharts dotarł do pierwszego miejsca, był również nominowany w kategorii "przebój roku 2020" w plebiscycie Płyta Roku Antyradia.

Muzyka Hard Rockets to szeroko pojęty rock mocno zakorzeniony w bluesie, w którym słychać tak oczywiste inspiracje jak Led Zeppelin, Rolling Stones czy Black Crowes ale też i te mniej oczywiste jak Dr. John, Tom Waits czy Nick Cave. Do tego dodajmy jeszcze wpływy śląskiego folkloru i słowiańskich wierzeń oraz dieselpunkową estetykę rodem z prac Jakuba Różalskiego.

Linki:Waitin’For - rockowy byt, wywodzący się z różnych nurtów muzycznych: od projektów punk rockowych i hard core’owych, poprzez składy rockowo-bluesowe do obecnych klimatów grunge rockowych. Mocny mix? To słychać. Gdzie... W zasadzie Waitin’For grał wszędzie: na festiwalach, zlotach, w klubach, na otwartych imprezach plenerowych oraz na prywatnych, zamkniętych imprezach z przytupem; usłyszycie ich też w radyjku i telewizorze. A będą grać jeszcze wszędziej, bo niedawno pojawiła się płyta Waitin’For co pozwala im kombinować bardziej...

Z kim... Grali w różnych squadach u boku Artystów takich, jak: Marek Piekarczyk, Paweł Ścierański, Jan Fender, Adam Coolish, Biały, Dziki i wielu innych wykonawców solidnej muzyki rockowej, bluesowej oraz polskiej sceny rap.

Ostatnim naszym wspólnym projektem był Hendons, znany fanom rockowej sceny niezależnej.

Koncerty Waitin’For wypełnione są autorskimi utworami zespołu oraz - bywa - wielkimi hitami grunge w - niekiedy - nieoczywistych, niebanalnych wersjach Waitin’For. Jak to brzmi? Równie dobrze można by zapytać jak brzmi rock... Zapraszamy na koncerty. Koniecznie!

Linki:autoMATIQUE rock’n’roll. Koncert pożegnalny Maćka MATIKA Maliszewskiego w MDK
fot. MDK Czechowice-Dziedzice

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj