Co, gdzie, kiedy?

  • 3 lipca 2024
  • 12 lipca 2024
  • wyświetleń: 18847

Poznaliśmy program 48. Dni Czechowic-Dziedzic. Wśród gwiazd Cugowski, Daria ze Śląska i C-BooL!

Różnorodne propozycje atrakcji, różnorodne nurty muzyczne. Program 48. Dni Czechowic-Dziedzic to gwarancja dobrej zabawy i świetne podsumowanie wakacji. Święto miasta odbędzie się w dniach 24-25 sierpnia na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (przy ul. Legionów). Możemy zdradzić, że do Czechowic-Dziedzic przyjadą... Krzysztof Cugowski, Daria ze Śląska oraz C-BooL.

Poznaliśmy program 48. Dni Czechowic-Dziedzic. Wśród gwiazd Cugowski, Daria ze Śląska, C-BooL!
Poznaliśmy program 48. Dni Czechowic-Dziedzic. Wśród gwiazd Cugowski, Daria ze Śląska, C-BooL! · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Sobota, 24 sierpnia, upłynie pod znakiem muzyki rozrywkowej łączącej: rock, pop i muzykę taneczną. Zaprezentują się młode zespoły Stray Radio i Metr Pod Ziemią, które czechowickiej publiczności znane są z projektu "Scena Pana Szewca", realizowanego w poprzednich edycjach święta miasta.

Następnie na scenie pojawi się Daria ze Śląska. Pochodząca z Katowic Daria Ryczek-Zając uznana została za objawienie muzyczne 2023 roku i zdobyła ogromną popularność w świecie muzyki alternatywnej. Daria ze Śląska jest laureatką Fryderyków w kategoriach "Fonograficzny debiut roku" oraz "Album roku indie pop".Na finał, w sobotę wieczorem, w taneczne rytmy wprowadzi nas C-BooL - producent muzyczny i jeden z najbardziej rozpoznawalnych w naszym kraju DJ-ów. Jego singiel Never Go Away znalazł się na 1. miejscu listy najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. Z kolei teledysk do Wonderland bił rekordy wyświetleń w serwisie YouTube.

Niedziela, tradycyjnie już, będzie miała bardziej familijny charakter. Nie zabraknie atrakcji zarówno dla dzieci, jak i starszych. Najmłodszych uczestników imprezy zaprosimy do zabawy w ramach interaktywnej bajki. Na scenie pojawią się również: zespół Chrząszcze, Big-Band Jarosława Grzybowskiego oraz artyści z popularnego kabaretu Jurki. Grupa z Zielonej Góry od 30 lat występuje na scenie kabaretowej, ciesząc się niesłabnącym uznaniem widzów.W niedzielę kulminacja świętowania 48. Dni Czechowic-Dziedzic - koncert Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów. Legendarny rockman, współtwórca Budki Suflera i spełniony muzyk solowy, którego dorobek jest imponujący, zabierze nas w muzyczną podróż przez pięć dekad przebojów. Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów to nowy projekt muzyczny, w którym artyście towarzyszą wybitni instrumentaliści.25 sierpnia, przed koncertem głównym, wręczona zostanie nagroda Promotio Urbis Czechowice-Dziedzice A.D. 2024.

Prologiem do 48. Dni Czechowic-Dziedzic będzie piątkowe (23.08) kino plenerowe. Jak w ubiegłym roku, na seans na leżakach organizatorzy zapraszają do Aktywnej Doliny MOSiR w Parku Szwajcarska Dolina.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.