Edukacja

  • 5 stycznia 2017
  • wyświetleń: 3001

Przedstawienie świąteczne w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1

Zespół teatralny "Kleks" z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 pod wodzą p. Joanny Małysiak-Mik jak co roku zachwycił uczniów, nauczycieli i seniorów wspaniałym przedstawieniem.

Jest taki dzień - przedstawienie w Zespole Szkół nr 1 · fot. Katarzyna Sosna


Przesłanie? W zabieganiu codziennym zapominamy o tym, co najważniejsze. O drugim człowieku. Lepimy pierogi, pieczemy ciasta, czyścimy okna, podłogi... i nerwowi, zabiegani, zapominamy o sobie, o bliskich, bo czasu nie starcza, bo wigilia i święta tuż, tuż... A może trzeba zahamować? A może nie takie ważne porządki i obfitość stołu? A może choinka nie musi być jak ta w reklamie? Może warto zobaczyć kolędujące w szkole dziecko, usiąść z babcią i dziadkiem i porozmawiać o dawnych czasach? Pójść na spacer? Uśmiechnąć się? Zaśpiewać kolędę? Razem?

Dzieciaki wspaniale przedstawiły to, co najważniejsze. W czasie trzech spektakli łzę uronili i uczniowie i rodzice i seniorzy.

Wspólne kolędowanie wspomogły również dzieciaki. Szkolny zespół wokalny De-Mollki, pod opieką p. Doroty Pollak, z towarzyszeniem zawodowego kwartetu smyczkowego Altra Volta nagrał płytę. Soliści i cały zespół wspomogli wspólne, szkolne kolędowanie.

Katarzyna Sosna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 1

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1" podaj