Reklama

Edukacja

  • 5 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 3508

Uczniowie ZS Silesia na szkoleniach we Włoszech i w Hiszpanii

Uczniowie Zespołu Szkół "Silesia" korzystają z możliwości zdobywania dodatkowego doświadczenia zawodowego, jakie oferuje im szkoła. Wyjechali za granicę, zdobyli nowe kwalifikacje potwierdzone certyfikatami oraz przywieźli bagaż doświadczeń osobistych i kulturowych.

Uczniowie ZS Silesia na wymianie w Hiszpanii i we
Uczniowie ZS Silesia zdobywali doświadczenie zawodowe na wymianie w Hiszpanii i we Włoszech · fot. ZS Silesia


W gorącej Hiszpanii szkolili się z zakresu programowania aplikacji na urządzenia mobilne z systemem Android, w słonecznych Włoszech pracowali nad reklamą regionów Toskanii i Umbrii. Wszyscy zdobywali nową wiedzę i umiejętności w międzynarodowym środowisku. Po raz kolejny udowodniliśmy, że jesteśmy nowoczesną szkołą otwartą na kształcenie młodzieży w wymiarze europejskim - podkreśla Anna Gajewska, dyrektor Zespołu Szkół "Silesia". Dzięki dofinansowaniu z programu Erasmus+, marzenia o praktykach zagranicznych dla techników organizacji reklamy, fototechników, informatyków i informatyków służby mundurowych stały się rzeczywistością.

Zanim uczniowie wyjechali na praktyki zagraniczne, szkolenie odbyła również kadra kształcenia zawodowego. Sześcioro nauczycieli Zespołu Szkół "Silesia" miało okazję uczestniczyć w lekcjach prowadzonych metodą CLIL w placówkach kształcenia zawodowego we Włoszech. CLIL (zintegrowane kształcenie przedmiotowo-językowe) to innowacyjne podejście metodyczne, polegające na zintegrowaniu kształcenia przedmiotowo-językowego, czyli wykorzystaniu drugiego języka do nauki i nauczania zarówno przedmiotu, jak i samego języka. Niebawem nauczyciele, którzy odbyli szkolenie we włoskiej Toskanii, planują przeprowadzenie lekcji otwartej dla gimnazjalistów z zastosowaniem tejże metody.

uczniowie ZS Silesia
Uczniowie ZS Silesia zdobywali doświadczenie zawodowe na wymianie w Hiszpanii i we Włoszech · fot. ZS Silesia


Realizacja dwuletniego projektu pt. "Europejskie staże na dobry start zawodowy" rozpoczęła się 1 września 2016 r., a zakończy w maju 2018 r. Projekt realizowany jest w ramach przyznanej szkole, jako jednej z niewielu szkół w Polsce, Karty Jakości Mobilności. Na jego realizację przyznano Zespołowi Szkół "Silesia" 147 588 Euro. Zagraniczne staże zaplanowano dla 80 uczniów wraz z opiekunami, oraz 12 nauczycieli kształcenia zawodowego. Zapraszamy na stronę projektu: http://www.erasmusplussilesia.wixsite.com/esndsz

Czy uczestnicy są zadowoleni z praktyk i szkoleń?
  • Chciałabym jeszcze raz wziąć udział w takim projekcie!
  • Chciałabym jeszcze raz wziąć udział w takim projekcie! Dziękuję mojej szkole i całej organizacji za możliwość uczestniczenia w tym projekcie. Wszystko było doskonale zorganizowane. Opiekunowie/koordynatorzy z organizacji bardzo o nas dbali i mogliśmy na nich liczyć w każdej sytuacji...
  • Chciałabym jeszcze raz wziąć udział w takim projekcie! Wyjazd na staż pomaga usamodzielnić się, nabrać pewności siebie, poznać inne kultury, nowych ludzi. Staż ułatwia nam naukę języka obcego i pozwala zobaczyć, jak to będzie w życiu dorosłym.
  • Chciałabym jeszcze raz wziąć udział w takim projekcie! Polecam! Można się wiele nauczyć, poznać kulturę i zwyczaje ludzi różnych narodowości. Warunki pobytu oceniam pozytywnie. Życzliwe osoby po stronie hiszpańskiej - zarówno pracodawcy, jak i organizacja przyjmująca. Niezapomniane wrażenia z wycieczek.
  • Na tym wyjeździe można zdobyć doświadczenie oraz kompetencje zawodowe. Super, że UE coś takiego organizuje!

Aldona Macura, Magdalena Wilewska

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj