Edukacja

  • 21 maja 2017
  • wyświetleń: 3298

[ZDJĘCIA] GP1 na Europejskim Tygodniu Młodzieży w Warszawie

W dniach 8-9 maja reprezentacja Gimnazjum Publicznego nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach brała udział w obchodach Europejskiego Tygodnia Młodzieży w Warszawie. W wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Cyfryzacji, natomiast organizatorem była Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji i Erasmus+.

GP1 na Europejskim Tygodniu Młodzieży w Warszawie - 8-9.05.2017 · fot. Gimnazjum Publiczne nr 1


W pierwszym dniu reprezentacja w składzie: Aleksandra Matejko, Kaja Fołta, Monika Pawińska i Laura Migdał pod opieką Magdaleny Jasińskiej zwiedzała stolicę. We wtorek w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbywały się warsztaty i debata pod hasłem "Twórz, Działaj, Włącz się". Każda z grup biorących udział w warsztacie miała za zdanie przygotować plakat o swoich działaniach. Grupa z Twardowskiego dzieliła się dobrymi praktykami z zakresu działań przyrodniczych realizowanych w ramach projektu Arboretum Inspiruje. W podziękowaniu za możliwość wzięcia udziału w wydarzeniu na ręce organizatorów złożono upominki przygotowane przez Wydział Promocji Urzędu Miejskiego.

Po warsztatach miała miejsce debata, której tematem przewodnim było zaangażowanie młodych. Prelegenci biorący udział w debacie to m.in. Robert Król z Ministerstwa Cyfryzacji, Adam Janczewski - przewodniczący Rady Dzieci i młodzieży przy MEN, socjolog i rektor Wyższej Szkoły Administracji i Przedsiębiorczości w Lublinie - dr Marta Komorska.

Gimnazjum Publiczne nr 1

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.