czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Edukacja

  • 20 maja 2017
  • wyświetleń: 1230

Uczniowie szkół podstawowych walczyli o tytuł Mistrza Ortografii

12 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Ligocie odbył się Gminny Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny pod patronatem burmistrza Czechowic-Dziedzic, o tytuł "Mistrza Ortografii Uczniów Klas Trzecich" Szkół Podstawowych.

Gminny Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny
Gminny Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny - 12.05.2017 · fot. Szkoła Podstawowa nr 2 w Ligocie


Celem konkursu było propagowanie idei poprawnej pisowni ortograficznej, dbałość o czystość i piękno języka polskiego oraz motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii.

W konkursie wzięło udział 21 uczniów z 7 szkół Gminy Czechowice-Dziedzice: SP nr 2 Czechowice-Dziedzice, SP nr 4 Czechowice-Dziedzice, SP nr 5 Czechowice-Dziedzice, SP nr 7 Czechowice-Dziedzice, SP nr 3 Ligota, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bronowie oraz gospodarze.

Konkurs miał formę testu ortograficznego i pisania ze słuchu. Trwał 60 minut. Walka okazała się być zacięta, a różnice punktowe pomiędzy zwycięzcami niewielkie.

Wyniki konkursu:
  • I miejsce - Karol Mola uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach.
  • II miejsce - Antonina Janusz uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach.
  • III miejsce - Jagoda Jarek uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie.
  • IV miejsce - August Kiermasz uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach.
  • V miejsce - Jakub Faliński uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach.


Zwycięzcy otrzymali gry planszowe "Gra w słówka to lepsze niż krzyżówka", ufundowane przez burmistrza Czechowic-Dziedzic. Wszyscy uczestnicy mogli cieszyć się dyplomami oraz nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie, dzięki którym atrakcyjność konkursu dla młodych uczestników znacznie wzrosła.

Ewa Janusz, Aleksandra Greczka

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.