czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Edukacja

  • 31 maja 2017
  • wyświetleń: 1975

Uczeń i mistrz - spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim

29 maja w Zespole Szkół w Ligocie w ramach Narodowego Programu Wspierania Czytelnictwa odbyło się spotkanie z Arkadiuszem Niemirskim, kontynuatorem kultowej serii "Pan Samochodzik’’ Zbigniewa Nienackiego.

Spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim - 29.05.2017 · fot. ZS Ligota


Szczelnie wypełniona sala przez uczniów przygotowanych wcześniej do lektury na lekcjach języka polskiego zaciekawiona gawędą pisarza pilnie śledziła jego biografię. Okazał się być autorem 25 książek, w tym 17 poświęconych Panu Tomaszowi. Poza tym tworzy kryminały dla dorosłych, jest podróżnikiem, redaktorem zafascynowanym muzyką rockową.

Przerażeniem i niedowierzaniem napawał nas przedstawiony przez gościa medialny fakt, że w naszym kraju średnio na jednego mieszkańca przypada pół przeczytanej rocznie książki. Niemirski był zachwycony tym, że w naszej szkole jest inaczej. Tu naprawdę się czyta. Lektury nie należą co prawda do ulubionych czytadeł, ale, co potwierdzają poloniści, młodzież w Ligocie czyta książki. Czasem są to przypadkowe pozycje, których autorów nawet nie pamiętamy. Ukierunkować nasze czytelnictwo pomaga nam Narodowy Program Wspierania Czytelnictwa, dzięki któremu wzbogacono zasoby naszej biblioteki o wybrane przez nas książki oraz te, które są powszechnie rekomendowane.

Uczniowie realizują założenia programu na lekcjach przedmiotowych i wychowawczych, kółkach oraz realizując projekty edukacyjne . Zaangażowanie moli książkowych widać było na sali. Szczególnie wyróżniali się uczniowie klasy 3, którzy mieli wiele pytań do autora ulubionej serii. Wśród nich wyróżniał się Radek Lazarek, miłośnik Pana Samochodzika, który swą pasją zaraził tatę.

Po spotkaniu uczniowie zwracali się do organizatorki z prośbą o powtórzenia tego typu doświadczeń.

BM / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.