czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Edukacja

  • 16 czerwca 2017
  • wyświetleń: 2764

Nauczyciele ZSTiL na szkoleniu zagranicznym

W Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach od listopada 2016 trwa realizacja projektu "Więcej TIK, bardziej w Europie - przyszłość nauczycieli w nowoczesnej polskiej szkole", w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), projektu Mobilność kadry edukacji szkolnej. Wśród działań projektowych przewidziano 6 wyjazdów zagranicznych dla grona pedagogicznego ZSTiL.

Nauczyciele ZSTiL na szkoleniu zagranicznym - 20-26.05.2017 · fot. ZSTiL


W dniach 20-26 maja sześcioro nauczycieli wzięło udział w jednym z zaplanowanych wyjazdów - kursie "Innovative skills in ICT through collaborative and project-based teaching and learning", odbywającym się w Hiszpanii, w Alcalá de Henares, k/Madrytu.

W szkoleniu tym, organizowanym przez Cervantes Training SL., uczestniczyło 28 nauczycieli z Polski, Irlandii, Belgii, Rumunii, Włoch oraz Turcji. Uczestnicy poznali praktyczne narzędzia TIK pomocne w pracy na lekcjach, takie jak Webquest, Blog, Edmodo, Twitter i Weebly.

Podczas pracy w międzynarodowych zespołach, nauczyciele wymieniali się doświadczeniami i nawiązali kontakty, które umożliwią w przyszłości stworzenie wspólnych projektów wykorzystujących np. unijny program eTwinning.

Więcej na temat projektu: jarcze1999.wixsite.com/wiecej-tik. Projekt jest współfinansowany z środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

S. Dyla, M. Kopeć i E. Seniow

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.