czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Edukacja

  • 22 września 2017
  • wyświetleń: 1365

Arboretum Inspiruje ze Szkoły Twardowskiego z kolejną nagrodą!

Już od września w Szkole Podstawowej nr 10 im. Ks. Jana Twardowskiego będzie realizowany projekt, który jest laureatem konkursu grantowego "mPotęga" organizowanego przez fundację mBanku. Na konkurs wpłynęło ponad 700 zgłoszeń. W tegorocznej edycji wsparcie otrzymają aż 262 projekty z całej Polski. Łączna kwota dofinansowania sięgnie prawie 1,5 mln zł.

SP10


Szkoła Podstawowa nr 10 zaproponowała matematyczną odsłonę swojego przyrodniczego projektu Arboretum Inspiruje i zgłosiła się do konkursu pod hasłem "Arboretum Inspiruje - matematyka w terenie". W ramach projektu zaplanowano prowadzenie zajęć z matematyki w oparciu o tematykę przyrodniczą: uczniowie zapiszą wzory kwiatowe, poszukają osi symetrii liści, poznają cechy sześciokątów na przykładzie pszczelich plastrów, zmierzą obwody drzew i oszacują ich wiek. Gimnazjaliści poćwiczą przeliczanie skali oraz rysowanie planów. Powstanie również drugi tom zeszytu ćwiczeń oraz gra miejska z elementami matematyki.

Interdyscyplinarne i kreatywne podejście do łączenia nauk przyrodniczych z innymi przedmiotami nadal z sukcesem jest realizowane w Szkole Podstawowej nr 10 - warto zaznaczyć, że to już 6 grant dla tego projektu. Tym razem działania wesprze kwota 8 tysięcy złotych. Koordynatorem projektu jest Magdalena Jasińska, a w jego realizację włączają się nauczyciele różnych przedmiotów. W tej edycji projektu uczniowie będą pracowali pod ich kierunkiem w 5 grupach projektowych. Trzy grupy poprowadzą zajęcia matematyczno-przyrodnicze dla młodszych uczniów, jedna z grup opracuje zagadki w postaci QR-kodów, a kolejna z grup stworzy grę miejską.

aka / czecho.pl
źródło: Szkoła Podstawowa nr 10

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.