czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Edukacja

  • 19 października 2017
  • wyświetleń: 7034

[ZDJĘCIA] Dzień Edukacji Narodowej w bielskim Starostwie

16 października w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej miało miejsce uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Dzień Edukacji Narodowej w bielskim Starostwie - 16.10.2017 · fot. Alina Macher / Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Spotkanie prowadziła pełnomocnik Zarządu ds. oświaty Zofia Jonkisz, która przywitała dyrektorów szkół, nagrodzonych i wyróżnionych nauczycieli oraz przedstawicieli samorządu powiatu bielskiego: starostę Andrzeja Płonkę, członków Zarządu Powiatu Stanisława Piętę i Katarzynę Adamiec, przewodniczącego Rady Powiatu Jana Borowskiego, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Krzysztofa Chodorowskiego, przewodniczącą Komisji Edukacji, Kultury i Sztuki Barbarę Adamską i członka Komisji Ewę Kmiecik - Wronowicz. Na uroczystość przybyli również dyrektor delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej Tomasz Kowalik oraz przewodniczący Międzyzakładowej Komisji NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty w Czechowicach-Dziedzicach Krzysztof Szczypka.

Zabierając głos starosta Andrzej Płonka zaakcentował dynamiczny rozwój naszych powiatowych szkół i placówek, duże nakłady na remonty i modernizację obiektów, rozwojowy wymiar zmian, a składając życzenia podkreślił, że praca w zawodzie nauczyciela to szczególna, wyjątkowa pasja.

Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sztuki Rady Powiatu Barbara Adamska zaznaczyła, że współczesny nauczyciel to człowiek wszechstronnie wykształcony, kreator rzeczywistości, pełny ciekawych pomysłów, autorytet dla uczniów i wychowanków, pomocny dla rodziców, zdyscyplinowany, sumienny, odpowiedzialny, wyrozumiały i potrafiący sprostać stale rosnącym oczekiwaniom. W imieniu radnych Rady Powiatu B. Adamska złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy szacunku i poważania.

Wzruszającym momentem było ślubowanie i wręczenie aktów nadania stopnia nauczyciela mianowanego dla Sławomira Hankusa, Karoliny Iwan, Anny Stokłosy i Małgorzaty Kruzel.

Uroczyste spotkanie z okazji Dnia Nauczyciela było też okazją do rozmów, wymiany doświadczeń, nakreślenia przyszłych planów oraz pamiątkowych fotografii z nagrodzonymi i wyróżnionymi pedagogami.

Alina Macher / czecho.pl, źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.