czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Edukacja

  • 27 stycznia 2018
  • wyświetleń: 3994

[ZDJĘCIA] Regionalne Spotkania
 z Językiem Niemieckim w SP nr 6

W Szkole Podstawowej nr 6 im. Łukasiewicza działalność językową pierwszego półrocza tego roku szkolnego podsumowała impreza IV Regionalne Spotkania z Językiem Niemieckim "Winter - magische Weihnachtszeit ".

Reklama

Regionalne Spotkania
 z Językiem Niemieckim w SP nr 6


W imprezie uczestniczyło ponad 100 uczniów z 8 szkół regionu Podbeskidzia i Śląska (Pszczyna, Wola, Brenna, Kalna, Bystra, SP 3 i SP 8 z Czechowic-Dziedzic). Spotkania z Językiem Niemieckim umożliwiają uczniom zapoznanie się z kulturą i geografią krajów niemieckojęzycznych, rozwijanie umiejętności językowych, integrację nauczycieli i wymianę doświadczeń oraz reklamę języka niemieckiego w regionie. Tegoroczna impreza pod hasłem "Zima-magiczny czas Bożego Narodzenia" nawiązywała swoim wystrojem i treścią do świątecznych tradycji.

Program artystyczny, w tym barwne przedstawienie jasełkowe przygotowane przez Szkołę Podstawową im.Kukuczki w Kalnej, inscenizacja w języku niemieckim "Weihnachtsabend " zaprezentowana przez uczniów SP 6, wspólne kolędowanie, wiersze i tańce wypełniły program spotkania.

Dodatkową atrakcją spotkań są konkursy językowe - w tym roku organizatorzy spotkań, germanistki p. Ewa Dobija i p.Hanna Kamieńska-Maniek zaproponowały uczestniczkom sprawdzenie swoich umiejętności w pokazie tradycji świątecznych, projektowaniu dekoracji i quizie Kahoot. Zaangażowanie uczniów i nauczycieli zaowocowało ciekawymi prezentacjami, uczniowie mogli w sposób praktyczny wykorzystać znajomość niemieckiego. I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Juliana Fałata w Bystrej, II miejsce Szkoła Podstawowa nr 6 z Czechowicach - Dziedzicach, III miejsce Zespół Szkół Nr 1 z Pszczyny.

Nagrody ufundował Instytut Goethego w Krakowie i wydawnictwo LektorKlett, za co składamy serdeczne podziękowania. Aktywne nauczanie motywuje do pracy i dostarcza dużo satysfakcji. Spotkania z Językiem Niemieckim dały uczniom i nauczycielom nową energię i potwierdziły, że warto inwestować czas i wysiłek w doskonalenie języków obcych.

Ewa Dobija

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.