czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Edukacja

  • 24 września 2018
  • wyświetleń: 5414

Nowe miejsca dla przedszkolaków w gminie Czechowice-Dziedzice

40 nowych miejsc przedszkolnych stworzono w Czechowicach-Dziedzicach dzięki realizacji projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa śląskiego. Nowe, świetnie wyposażone oddziały przedszkolne, udało się stworzyć przy znacznym udziale środków zewnętrznych, a budżet gminy zaoszczędził na tym blisko pół miliona złotych!

Nowe miejsca dla przedszkolaków w gminie Czechowice-Dziedzice - 09.2018 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Gmina Czechowice-Dziedzice realizuje projekt pn. "Nie ma jak w przedszkolu. Wsparcie przedszkoli w Czechowicach-Dziedzicach". Projekt realizowany jest ramach RPO województwa śląskiego na lata 2014 - 2020, a jego celem jest utworzenie dodatkowych 40 miejsc przedszkolnych i wsparcie wychowania przedszkolnego w Gminie Czechowice-Dziedzice.

Zespół projektowy, wyłoniony z pracowników Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach, przystąpił do realizacji opisywanego projektu 1 lipca bieżącego roku. Rozpoczęto od adaptacji pomieszczeń dla oddziałów przedszkolnych powstających w Szkole Podstawowej nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach oraz w Szkole Podstawowej nr 1 w Ligocie. Zakres prac remontowych obejmował wykonanie nowych ciągów sanitarnych, wymianę instalacji elektrycznej, dostosowanie pomieszczeń do przepisów ppoż. oraz przepisów sanitarnych, remont podłóg, malowanie pomieszczeń, częściową wymianę stolarki. Wszystkie prace remontowe zakończono do 25 sierpnia br.

- Równolegle prowadzono zakupy nowych mebli, pomocy dydaktycznych, zabawek oraz sprzętu elektronicznego. Do końca sierpnia nowe oddziały przedszkolne zostały wyposażone, umeblowane, a do dyspozycji nauczycieli w nowych oddziałach przekazano tablicę interaktywną, rzutnik multimedialny, laptop z drukarką oraz telewizor - mówi dyrektor ZOPO w Czechowicach-Dziedzicach Mirosław Olek.

Od 3 września do nowych oddziałów przedszkolnych - zgodnie z wcześniejszą rekrutacją - zostały przyjęte dzieci. Projekt obejmuje czterdzieścioro dzieci, które cały, dziesięciogodzinny godzinny pobyt w przedszkolu mają bezpłatny. Koszty pokryte są z dofinansowania ze środków UE oraz wkładu własnego gminy. Dzieci otrzymały również pełną wyprawkę przedszkolaka.

Pozostałe dzieci uczęszczające do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach oraz w Szkole Podstawowej nr 1 w Ligocie, podobnie jak dzieci z projektu, mają pokryte koszty wyżywienia oraz dodatkowych godzin pobytu w przedszkolu.

Po zakończeniu projektu będzie zachowana jego trwałość. Dotyczyć to będzie również zatrudnienia nauczycieli i obsługi oraz utrzymania utworzonych 40 miejsc przedszkolnych.

- Dzięki projektowi gmina pozyskała 40 bardzo potrzebnych miejsc przedszkolnych, które są świetnie wyposażone i bardzo przyjazne dzieciom. Nie do przecenienia jest wymiar finansowy, który pozwolił zaoszczędzić gminie pokaźną kwotę środków, które można spożytkować na kolejne inwestycje oświatowe - dodaje dyrektor Mirosław Olek.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.