czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Edukacja

  • 5 grudnia 2018
  • wyświetleń: 3009

Wieczór patriotyczny w Szkole Podstawowej nr 2 w Ligocie

W dniu 27.11.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Powstańców Śląskich w Ligocie został zorganizowany wieczór patriotyczny, podczas którego mogli się zaprezentować uczniowie z wszystkich klas.

Reklama

Wieczór patriotyczny w Szkole Podstawowej nr 2
Wieczór patriotyczny w Szkole Podstawowej nr 2 · fot. Ewa Janusz


Było to spotkanie łączące pokolenia, bowiem wśród zgromadzonych obecni byli: dziadkowie, rodzice, pracownicy szkoły oraz uczniowie, którzy w ten niezwykły wieczór tworzyli jedną rodzinę.
Uczniowie należący do koła teatralnego przygotowali symboliczną inscenizację obrazującą ważny moment w dziejach naszego kraju - nierówną walkę Polski z trzema zaborcami.

Nie zabrakło też wspomnień osób, które przeżyły piekło wojenne - pobyt w obozach koncentracyjnych, codzienną walkę o przeżycie.

Zgromadzeni mogli również wysłuchać wielu wierszy oraz piosenek patriotycznych. Wszystko to tworzyło niezwykle patetyczny nastrój, zmuszało do refleksji i zadumy, ale jednocześnie było wyrazem wdzięczności wobec tych, którzy polegli w obronie naszego kraju. To dzięki nim możemy żyć w wolnej i niepodległej Polsce.

Koordynatorką organizacji uroczystości była opiekunka koła teatralnego, pani Marzena Kocoń. O oprawę muzyczną zadbał pan Sławomir Błachut, a występy koła tanecznego przygotowała pani Marzena Lasek. W udekorowaniu sali gimnastycznej pomogła pani Magdalena Dzikowska.

Organizator spotkania składa serdeczne podziękowania panu Pawłowi Hałasowi za zaangażowanie i pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

Marzena Kocoń

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.