Edukacja

  • 14 grudnia 2018
  • wyświetleń: 5290

Szkolenia profilaktyczne dla osób pracujących z młodzieżą

Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom, w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Czechowice-Dziedzice, zorganizowało szkolenia dla dyrektorów szkół, nauczycieli, pedagogów, policjantów, pracowników socjalnych, kuratorów, osób współpracujących z dziećmi i młodzieżą z terenu Gminy Czechowic-Dziedzic.

Szkolenia profilaktyczne dla osób pracujących z młodzieżą - 12.2018 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Szkolenie pt.: "Zaburzenia depresyjne wśród dzieci i młodzieży - ABC pierwszej pomocy", w dniu 4 grudnia przeprowadziła Beata Birnbach - psycholog, nauczyciel, konsultant. Szkolenie zwiększające m.in. ich umiejętności pracy z grupą i radzeniem sobie z trudnymi sytuacjami wychowawczymi, wspierania dziecka w rozwoju oraz w obliczu różnego rodzaju sytuacji kryzysowych.

Szkolenie pt.: "Narkotyki, dopalacze - rozpoznawanie, sygnały ostrzegawcze", w dniu 10 grudnia przeprowadziła Joanna Czechowska wykładowca, szkoleniowiec, emerytowana policjantka, współprowadząca program "W11 Wydział Śledczy" w telewizji TVN. Celem szkolenia było zapoznanie uczestników z zagadnieniami dotyczącymi zażywania środków psychoaktywnych takich jak narkotyki i dopalacze. Pogłębienie kompetencji w zakresie rozpoznawania uzależnień i wczesnego reagowania na zauważone symptomy u dzieci i młodzieży.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.