czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Edukacja

  • 17 grudnia 2018
  • wyświetleń: 3581

[ZDJĘCIA] Dzień Seminaryjny w czechowickim liceum

W piątek, 7 grudnia w czechowickim Liceum Ogólnokształcącym odbył się kolejny już Dzień Seminaryjny. Jego wyjątkowy charakter polegał na tym, że miał miejsce w jubileuszowym dla naszego liceum roku - siedemdziesięciolecia istnienia. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami oraz gośćmi mieli okazję wysłuchać interesujących wykładów.

Reklama

Dzień Seminaryjny w czechowickim LO - 07.12.2018 · fot. Natalia Faruga


Pierwszy z nich poprowadził absolwent naszej szkoły, sędzia sądu w Tarnowie, pan Piotr Wicherek. Dotyczył prawa II Rzeczypospolitej. Dzięki tej wypowiedzi wzbogaciliśmy swoją wiedzę o podstawowych aktach prawnych rodzącej się niepodległej Polski. Naszą szczególną ciekawość wzbudził fragment dotyczący małżeństw zawieranych przez mieszkańców różnych zaborów. Jak się okazało, nie była to sprawa łatwa. Wymagała cierpliwości i determinacji.

Kolejny wykład prowadził alpinista - pan Artur Małek, który bardzo ciekawie opowiadał o ostatniej zimowej wyprawie na K2- o kulisach przygotowań i dramatycznym przebiegu. Piękne zdjęcia i krótkie filmiki pokazały piękno i grozę gór. Po zakończeniu prezentacji każdy uczeń mógł przymierzyć strój alpinisty oraz przyjrzeć się górskiemu, niezbędnemu wyposażeniu alpinisty.

Akcentem patriotycznym zakończyliśmy Dzień Seminaryjny. Była to krótka refleksja na temat niepodległości i wolności inspirowana myślami ks. J. Tischnera. Niewątpliwym walorem tej części były pięknie wykonane piosenki o charakterze patriotycznym. Ważnym dopełnieniem całości okazało się podsumowanie konkursu historycznego oraz wręczenie nagród zwycięzcom.

Wszystkim imprezom towarzyszyły dobre humory słuchaczy.

Natalia Faruga

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.