czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Edukacja

  • 11 października 2019
  • wyświetleń: 6799

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Czechowicach-Dziedzicach

W czwartek 10 października odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej w Czechowicach-Dziedzicach. Tym razem gospodarzem święta był Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Bronowie, a obchody zostały połączone z uroczystym, oficjalnym otwarciem i poświęceniem powiększonej i zmodernizowanej placówki.

Dzień Edukacji Narodowej - 10.10.2019 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Uroczystość, która miała miejsce w znajdującej się w sąsiedztwie strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bronowie rozpoczęła się od wyjątkowo barwnej i ciekawej części artystycznej przygotowanej przez uczniów.

Następnie pedagodzy z czechowickich placówek oświatowych odebrali coroczne nagrody burmistrza, nagrody jubileuszowe oraz awanse na wyższe stopnie nauczycielskie. Nagrody i awanse wręczali nauczycielom: Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, jego Zastępca Maciej Kołoczek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny.

W czasie uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej nie mogło oczywiście zabraknąć życzeń dla nauczycieli oraz wszystkich pracowników oświaty, składanych przez Burmistrza Mariana Błachuta oraz przedstawicieli Kuratorium Oświaty i organizacji związkowych, zrzeszających czechowickich pedagogów. Nauczycielom życzono satysfakcji i sukcesów w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz siły i wytrwałości, potrzebnej zwłaszcza teraz, kiedy polska szkoła mierzy się ze skutkami reformy systemu oświaty. Burmistrz Marian Błachut dużo mówił o szacunku należnym nauczycielom za ich trudną i odpowiedzialną pracę, polegającą na kształceniu i wychowywaniu kolejnych pokoleń.

Następnie uroczystości przeniosły się do znajdującej się po drugiej stronie ulicy placówki, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie, symboliczne przecięcie wstęgi oraz poświęcenie podniesionej o jedną kondygnację szkoły. Zaproszeni na uroczystość goście mieli okazję zwiedzić nowe, drugie piętro budynku oraz znajdujące się tam przestronne i dobrze wyposażone sale lekcyjne.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.