czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Edukacja

  • 26 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 4113

IV Powiatowy Konkurs "Lepiej zapobiegać niż leczyć"

Zarząd Powiatu w Bielsku-Białej zaprasza dzieci i młodzież klas V-VIII szkół podstawowych z terenu powiatu bielskiego do udziału w IV edycji konkursu promującego zdrowy styl życia "Lepiej zapobiegać niż leczyć".

IV Powiatowy Konkurs "Lepiej zapobiegać niż leczyć"
IV Powiatowy Konkurs "Lepiej zapobiegać niż leczyć" · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Celem konkursu jest poprawa świadomości uczniów szkół podstawowych, dotycząca profilaktyki zdrowotnej i promowania zdrowego stylu życia. Etap szkolny będzie przeprowadzony zdalnie a powiatowy, będzie polegał na wykonaniu pracy plastycznej lub opisowej. Uczestnikami konkursu mogą zostać dzieci i młodzież z klas V-VIII ze szkół podstawowych z terenu powiatu bielskiego.

Konkurs odbędzie się w dwóch etapach: szkolnym, który zostanie przeprowadzony zdalnie w formie testu dnia 20 maja oraz etap powiatowy, który będzie podzielony na dwie kategorie - praca plastyczna oraz praca opisowa. Z powyższych prac planowane jest wydanie materiału edukacyjnego dla młodzieży, który zostanie przekazany do szkół.Zakres tematyczny konkursu to zdrowe odżywianie (piramida żywieniowa, znaczenie wody w diecie, witaminy i minerały oraz zasady doboru zdrowego pokarmu), choroby cywilizacyjne (przyczyny oraz rodzaje chorób cywilizacyjnych, zapobieganie chorobom cywilizacyjnym), uzależnienia (co to jest uzależnienie, rodzaje uzależnień, symptomy uzależnienia, jak pomóc osobie uzależnionej, nowe rodzaje uzależnień - uzależnienie od Internetu, telefonu komórkowego, gry komputerowej, sportu) oraz promowanie aktywności fizycznej (ogólna wiedza teoretyczna i zdobyta podczas edukacji szkolnej).

mp / czecho.pl, źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.