Edukacja

  • 14 października 2021
  • 15 października 2021
  • wyświetleń: 5046

Rusza 5. edycja programu "Zdolni z Czechowic-Dziedzic"

W czwartek 14 października w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach podpisano umowę inaugurującą 5. edycję programu "Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem" którego partnerem jest Grupa LOTOS.

Rusza 5. edycja programu "Zdolni z Czechowic-Dziedzic"
Rusza 5. edycja programu "Zdolni z Czechowic-Dziedzic" · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Operatorem przedsięwzięcia ze strony gminy Czechowice-Dziedzice jest Zespół Obsługi Placówek Oświatowych. Umowę inaugurującą realizację 5. już edycji programu podpisali: burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, Tadeusz Szkudlarski prezes zarządu LOTOS Terminale oraz Wiesław Labuda prezes Zarządu Fundacji LOTOS. Dzięki podpisaniu umowy LOTOS wesprze realizację programu darowizną w kwocie 200 tysięcy złotych.

Rusza 5. edycja programu "Zdolni z Czechowic-Dziedzic"
Rusza 5. edycja programu "Zdolni z Czechowic-Dziedzic" · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Program edukacyjny "Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem" jest wspólnym przedsięwzięciem Grupy LOTOS i Gminy Czechowice-Dziedzice, którego celem jest wzmocnienie systemowych działań na rzecz opieki nad uczniem zdolnym w czechowickich szkołach, kształtowanie myślenia naukowego oraz wsparcie i promocja wykorzystania metody projektowej w edukacji w szkołach. W zależności od zainteresowań uczestnicy projektu mają do wyboru zajęcia z zakresu nauk: humanistycznych, technicznych, matematyczno-przyrodniczych, społecznych (w tym charytatywnych), językowych, oraz artystycznych.

Burmistrz Marian Błachut podkreśla, że program realizowany z Grupą LOTOS jest przykładem bardzo dobrej współpracy pomiędzy samorządem, nauką i biznesem. Promowane są w nim twórcze postawy, praca zespołowa oraz potencjał drzemiący w młodych, zdolnych uczniach naszej gminy. - Cieszę się, że dzięki współpracy z Fundacją LOTOS możemy wspierać wspaniałych, zdolnych i utalentowanych młodych ludzi, których mamy w naszych szkołach. Pomagajmy się im rozwijać, bo to najlepsza inwestycja w naszą przyszłość - dodaje samorządowiec.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.