czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Edukacja

  • 14 grudnia 2021
  • wyświetleń: 3826

"Zapach prawdziwych Świąt" w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych

W Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach Dziedzicach przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia trwają pełną parą. I to dosłownie! W powietrzu unosi się cudowny zapach pierników, korzennych przypraw, goździków, cynamonu, kardamonu i miodu oraz innych słodkości.

Reklama

"Zapach prawdziwych Świąt" w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych
"Zapach prawdziwych Świąt" w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych · fot. ZSTiL


Szkolne Koło Wolontariatu dzięki zaangażowaniu uczniów klas gastronomicznych - Łucji, Darii, Roksany i Natalii z klasy 2TC oraz grupy uczniów klasy 3T4Ż - przygotowuje świąteczną niespodziankę dla mieszkańców Domu Spokojnej Starości oraz Podopiecznych Świetlicy Środowiskowej. - Uwielbiamy gotować i piec - zgodnie zapewniają dziewczyny - I karmić innych - dodają z uśmiechem - a jeśli jeszcze sprawimy komuś miłą niespodziankę to super - podkreślają.

- Pomagając innym sprawiamy, że wewnętrznie czujemy się lepiej oraz bardziej doceniamy samą wartość Świąt. Magię Świąt tworzą konkretne gesty - dopowiada pani Urszula, która jest nauczycielem zawodu prowadzącym zajęcia w pracowni gastronomicznej w technikum.

Sylwia Magiera-Wnętrzak

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.