Edukacja

  • 30 grudnia 2021
  • wyświetleń: 7885

Jest odpowiedź władz miasta na petycję ws. rozbudowy SP3

Zastępca burmistrza Czechowic-Dziedzic, Maciej Kołoczek, odpowiedział na petycję społeczności Szkoły Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego na czechowickim Lipowcu w sprawie "polepszenia sytuacji lokalowej" placówki. Jak czytamy w odpowiedzi samorządowca "opisany problem jest dla nas bardzo ważny i zaliczamy go do priorytetów inwestycyjnych 
w obszarze gminnej oświaty".

Szkoła Podstawowa nr 3 na Lipowcu, Lipowiec
Szkoła Podstawowa nr 3 na Lipowcu - zdjęcie archiwalne · fot. Google Street View


Przypomnijmy, jak informowaliśmy tutaj, do burmistrza Czechowic-Dziedzic trafiła petycja w sprawie poprawy warunków lokalowych uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego. Jej autorami są rodzice oraz Rada Rodziców lipowskiej SP3.

- Jako przedstawiciele całego środowiska szkolnego, zwracamy się z wnioskiem o intensyfikację działań w sprawie rozbudowy szkoły i poprawy warunków bytowych jej uczniów. Wnosimy o zwiększenie ilości sal lekcyjnych oraz wpisanie zadania rozbudowy szkoły do prognozy finansowej gminy i projektu budżetu. Wnosimy również o przedstawienie realnego harmonogramu działań w tym zadaniu inwestycyjnym - mogliśmy przeczytać w petycji.

Na petycję odpowiedział zastępca burmistrza Czechowic-Dziedzic, Maciej Kołoczek, który sprawuje bezpośredni nadzór nad Biurem ds. Oświaty czechowickiego Urzędu Miejskiego. - Pragnę Państwa zapewnić, że opisany problem jest dla nas bardzo ważny i zaliczamy go do priorytetów inwestycyjnych 
w obszarze gminnej oświaty. Dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość prawna związana z reformą oświaty 
oraz zmianami podatkowymi zweryfikowała nasze wcześniejsze plany związane z rozbudową szkoły i budową sali gimnastycznej. Niedawno rozpoznaliśmy możliwość adaptacji budynku AZK obok szkoły. W tym przypadku występują trudności techniczne adaptacji oraz problem społeczny przesiedlenia obecnych mieszkańców - napisał samorządowiec.

- Kolejny kierunek to adaptacja pomieszczeń na cele szkolne strażnicy obok szkoły. Ten pomysł nie znalazł jednak poparcia w społeczności szkolnej. W ostatnich tygodniach (odpowiedź na petycję nosi datę 25 listopada 2021 - przyp. czecho.pl), po konsultacji z dyrektor szkoły, rozpoznano możliwość rozbudowy szkoły przy budynku głównym. Po konsultacjach z architektem stwierdzamy, 
że taka możliwość istnieje. Na zaprojektowanie proponowanej rozbudowy szkoły zabezpieczyliśmy już środki finansowe w projekcie budżetu na rok 2022, który został przekazany radnym Rady Miejskiej - podsumował Maciej Kołoczek.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SP nr 3" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

SP nr 3

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SP nr 3" podaj