Edukacja

  • 20 maja 2022
  • wyświetleń: 3246

Czytelniczy sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie

W roku szkolnym 2021/2022 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Powstańców Śląskich w Ligocie już po raz kolejny wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie "Wielka Liga Czytelników". Celem konkursu było wyłonienie najlepszych czytelników wśród uczniów szkół podstawowych i równocześnie promowanie czytelnictwa oraz kreowanie mody na czytanie.

Czytelniczy sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie
Czytelniczy sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie · fot. Szkoła Podstawowa nr 2 w Ligocie


Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz klasy 7-8; składał się z trzech etapów: szkolnego, powiatowego i wojewódzkiego. Na etapie szkolnym chętni uczniowie mieli za zadanie przeczytać po pięć książek z podanej listy oraz wypełnić testy dotyczące treści danych lektur. Koordynatorem tego etapu w naszej szkole była p. Małgorzata Mola.

Po zdobyciu pięciu sprawności uczniowie przystąpili do napisania testu eliminacyjnego do półfinału powiatowego z treści podanej wcześniej książki. Czterem uczniom udało się zdobyć odpowiednią liczbę punktów, aby wziąć udział w półfinale drużynowym.

Powiatowy półfinał konkursu został przeprowadzony w formie testu on-line, do którego dzieci przystąpiły w szkole. Uczestnicy odpowiadali na wiele bardzo szczegółowych pytań dotyczących treści podanych wcześniej książek (po jednym tytule w każdej kategorii wiekowej).

Nasza drużyna z klas 1-3 w składzie: Nina Koprzywa (3b), Lilianna Budny (1b) i Filip Grabiarz (1b) zdobyła tytuł MISTRZA POWIATU za zajęcie I miejsca w etapie powiatowym.

Czytelniczy sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie
Czytelniczy sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie · fot. Szkoła Podstawowa nr 2 w Ligocie


Z kolei jednoosobowa drużyna - Hanna Kłusek z klasy 8a - uzyskała tytuł II WICEMISTRZA POWIATU za zajęcie III miejsca w etapie powiatowym.

Czytelniczy sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie
Czytelniczy sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie · fot. Szkoła Podstawowa nr 2 w Ligocie


Laureaci otrzymali książki, które sponsorowała czechowicka "Księgarnia na Lesisku". Bardzo dziękujemy panu Rolandowi Nowickiemu za ufundowanie nagród.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a ich rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu uczniów. Cieszymy się, że jest jeszcze wielu dorosłych i dzieci, które kochają książki i nie wyobrażają sobie życia bez dobrej lektury.

Małgorzata Mola

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.