Reklama

Edukacja

  • 18 lipca 2022
  • wyświetleń: 5383

3 mln zł dla powiatu na budowę nowej sali gimnastycznej ZSTiL

3 mln zł na salę gimnastyczną pozyskał powiat bielski z Programu Inwestycji Strategicznych dla terenów popegeerowskich. To świetna informacja dla społeczności Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach. Pozyskane środki to prawie 60 proc. wartości planowanej inwestycji. Symboliczne promesy wręczono w bielskiej placówce zamiejscowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Wręczenie promes
Wręczenie promes · fot. Powiat bielski


Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej od kilku lat starało się o środki zewnętrzne na budowę sali gimnastycznej dla swojej największej szkoły. Bezskutecznie. Jesienią zeszłego roku starosta Andrzej Płonka zdecydował o finansowaniu inwestycji z budżetu powiatu.

- Jesteśmy cierpliwi i uparci w poszukiwaniu środków zewnętrznych. Udało się wreszcie, bardzo za te pieniądze dziękujemy, bo w przypadku tak dużej szkoły sala gimnastyczna jest koniecznością. Brakuje ponad 2 mln zł, o środki staramy się także w ministerstwie sportu. Przetarg już ogłaszamy, żeby młodzież jak najszybciej mogła cieszyć się z nowej sali - mówi starosta bielski.

Jest projekt sali gimnastycznej, jest teren oraz pozwolenie na budowę. Dokumentacja przewiduje, że nowy obiekt zabierze fragment jednej z dwóch istniejących sal gimnastycznych. - Nie było innego wyjścia, ograniczają nas instalacje podziemne. Nowa sala będzie dużo większa (31,5m/20m), więc będzie tu mogło ćwiczyć więcej uczniów, zyskamy także pomieszczenie w którym chcemy urządzić siłownię - mówi Paweł Urbańczyk, dyrektor ZSTiL im. S. Staszica w Czechowicach-Dziedzicach.

Obecnie młodzież z 29 klas czechowickiej szkoły korzysta z 2 małych sal gimnastycznych oraz z boisk zewnętrznych. - Sale są bardzo obciążone, uczniowie kończą zajęcia późnym popołudniem - mówi dyrektor Urbańczyk.

mp / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.