Edukacja

  • 21 lipca 2022
  • 25 lipca 2022
  • wyświetleń: 7494

W LO i ZSTiL o 7 pierwszych klas więcej, niż w poprzednich latach

Powiat bielski podsumował wyniki elektronicznego naboru do szkół ponadpodstawowych, prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej. W czechowickim LO oraz Zespole Szkół Technicznych i Licealnych im. S. Staszica w Czechowicach-Dziedzicach otwartych zostanie w sumie o 7 pierwszych klas więcej, niż w poprzednich latach.

W LO i ZSTiL o 7 pierwszych klas więcej, niż w poprzednich latach
W LO i ZSTiL o 7 pierwszych klas więcej, niż w poprzednich latach · fot. Powiat bielski


W bielskim starostwie podsumowano elektroniczny nabór do szkół ponadpodstawowych. Do Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie zgłosiło się 126 kandydatów. To oznacza, że w nowym roku szkolnym uruchomią tam 4 pierwsze klasy, o 2 więcej niż rok temu.

W czechowickim ZSTiL największą popularnością w technikum cieszy się zawód informatyka i logistyka. Od września 2022 roku ruszy tam w sumie aż 7 klas pierwszych, także w zawodach: technik fotografii, technik mechatronik, technik reklamy oraz technik żywienia. To o 2 oddziały więcej, niż w ostatnich latach. Więcej kandydatów jest także do szkoły branżowej, w której 1 września uruchomione zostaną 4 pierwsze klasy. Ciekawostką jest, że powiat ma prawie 60 chętnych do liceum dla dorosłych w tejże placówce, w którym w ostatnich latach nie udawało się utworzyć klasy.

Jak mówi Dorota Nikiel z zarządu powiatu nie jest to jeszcze ostateczny wynik, ale z doświadczenia poprzednich lat wiadomo, że we wrześniu może być tylko lepiej. Dlaczego jest tak dobrze?

- Przyczyn jest kilka, ale 2 najważniejsze. Po raz pierwszy mamy nabór młodzieży, która zaczynała edukację w wieku 6 lat. Jest zatem więcej absolwentów szkół podstawowych. Po drugie, sporo inwestujemy w nasze szkoły co widać gołym okiem podczas dni otwartych. W czechowickim liceum mamy salę gimnastyczną po modernizacji, do tego praktycznie nowe szatanie i sanitariaty, nową świetlicę i bibliotekę oraz siłownię zewnętrzną. Teraz ruszamy z budową sali gimnastycznej przy "resortówce" - mówi Dorota Nikiel.

Nabór do pozostałych powiatowych szkół: SMS Szczyrk oraz Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach odbywa się na innych zasadach.

mp / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.