Edukacja

  • 20 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 2664

TEB Edukacja w Bielsku-Białej: Nowy zawód w rok!

Materiał partnera:

Wybór własnej ścieżki zawodowej to jedna z najtrudniejszej decyzji w życiu. Jest to szczególnie trudne dla młodych ludzi, którzy dopiero są na etapie poznawania siebie i swoich predyspozycji zawodowych. Możliwości jest wiele, ale tylko niektóre z nich mogą przynieść oczekiwane rezultaty, czyli fach w ręku i podjęcie pracy w zawodzie. Można to uzyskać, ucząc się w szkole TEB Edukacja w Bielsku-Białej.

teb edukacja


Dla wielu młodych ludzi, mających trudności ze znalezieniem atrakcyjnego zatrudnienia zgodnego z wykształceniem, optymistyczną wiadomość stanowi fakt, że obecnie do najbardziej pożądanych zawodów należą m.in. te związane z social mediami, zdrowiem i urodą, na które stosunkowo łatwo i szybko się przekwalifikować. Wystarczy tylko rok nauki!

Jak wyglądają aktualne trendy we wspomnianych branżach?

Kariera w social mediach

Zdecydowana większość z nas nie wyobraża sobie życia bez Internetu i aplikacji mobilnych, a wiele osób doskonale relaksuje się za sprawą gier komputerowych czy dokumentuje swoje życie w social mediach. Jednym z wyznaczników roli nowych technologii są przemiany na rynku pracy - projektanci aplikacji i gier oraz specjaliści w dziedzinie mediów społecznościowych mają na nim coraz silniejszą pozycję, a ich zarobki rosną.

Duże zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie mediów społecznościowych znajduje odzwierciedlenie również w ofercie edukacyjnej. Największy w Polsce holding edukacyjny - sieć szkół TEB Edukacja, na wysokim poziomie edukuje m.in. specjalistów ds. mediów społecznościowych. Podczas zajęć poznają charakterystykę najpopularniejszych serwisów, uczą się tworzyć strategie i content, zdobywają wiedzę z zakresu obsługi klienta oraz korzystania z narzędzi do zarządzania w social mediach.

Specjaliści w tej dziedzinie mają wręcz nieograniczone możliwości planowania swojej kariery. Czeka na nich między innymi praca w agencjach reklamowych czy działach marketingu. Ciekawą alternatywą jest także praca jako freelancer. Jeśli posiada się bogate doświadczenie, można w ten sposób obsługiwać wybranych klientów na całym świecie.

Ślub na bogato

7 miliardów złotych - na tyle według GUS-u szacuje się wartość rynku ślubnego w Polsce. Coraz więcej ślubów i wesel odbywa się "na bogato" ze ściśle opracowanym harmonogramem i dodatkowymi atrakcjami.

Nad ich organizacją coraz trudniej zapanować samym nowożeńcom, dlatego rośnie znaczenie organizatorów imprez ślubnych, a osoby pełniące tę funkcję dzięki swojemu doświadczeniu są również doceniane w branży hotelowej, rozrywkowej i reklamowej.

Organizator imprez ślubnych i konferencyjnych to osoba, która planuje imprezę wraz z klientem, zajmuje się jej organizacją, a następnie czuwa nad jej przebiegiem tak, by nowożeńcy mogli skupić się na radosnym przeżywaniu tego dnia.

Doświadczenie zdobyte jako wedding planner otwiera przed specjalistami w tej dziedzinie możliwości niemal nieograniczonego rozwoju własnej kariery, zwłaszcza, gdy idzie ono w parze z nabytymi kwalifikacjami.

TEB Edukacja w Bielsku Białej w swojej bogatej ofercie posiada roczny kurs kształcący przyszłych organizatorów imprez ślubnych i konferencji. Słuchacze kształceni są przez specjalistów z dziedzin prowadzenia negocjacji, kształtowania harmonogramów i scenariuszy imprez, tworzenia umów oraz współpracy z podwykonawcami. Przystosowywani są również do prowadzenia własnej firmy.
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby organizator imprez ślubnych wykorzystał swój potencjał i wiedzę w innych dziedzinach. Dlatego osoby zaprawione w tych trudnych bojach doskonale radzą sobie w agencjach marketingowych i eventowych, hotelach oraz działach marketingu i HR dużych korporacji. Innymi słowy, dobrze przygotowany do swojej pracy organizator imprez ślubnych jest po prostu świetnym event managerem.

Kariera usłana kwiatami

Pozostańmy jeszcze na chwilę w tematyce ślubów i uroczystych spotkań, których uzupełnieniem są piękne kompozycje kwiatowe. Branża florystyczna również zalicza się do tych gałęzi gospodarki, która w ciągu ostatnich lat przeszła dużą zmianę, a specjaliści zatrudniani są nie tylko w kwiaciarniach, ale także jako florystyczni styliści witryn czy domów. Nierzadko są twórcami kwiatowych dzieł sztuki, które cieszą oko w galeriach handlowych, na wystawach targowych czy w eleganckich hotelach. W TEB Edukacja w Bielsku- Białej słuchacze kierunku Florystyka i bukieciarstwo, poza zdobyciem nowej wiedzy, mogą rozwijać swoje zainteresowania i pielęgnować zmysł artystyczny. Poznają tajniki pielęgnacji roślin i ich odpowiedniego łączenia w wiązanki okolicznościowe.

Wiedza i doświadczenie zdobyte na tym kierunku pozwoli na rozwijanie własnego biznesu lub stworzy szanse współpracy z wieloma klientami handlowymi (galerie, hotele, restauracje itp.)

Praca w branży medycznej

Branża medyczna zawsze była jedną z najatrakcyjniejszych na rynku, ale kariera w niej często wiązała się z wieloma latami studiów i setkami godzin praktyk. Obecny rynek medyczny otwiera się na pracowników średniego szczebla i atrakcyjny zawód można zdobyć już w rok! Jednym z przykładów jest kierunek Rejestratorka/sekretarka medyczna, który znajduje się w ofercie TEB Edukacji w Bielsku-Białej. Jest to kierunek, który otworzy drzwi do kariery osobom, które mimo braku studiów kierunkowych, chciałyby związać swoją karierę z prestiżową branżą medyczną i pracować w szpitalach, laboratoriach czy różnego rodzaju przychodniach medycznych.

Podczas zaledwie 2 semestrów nauki słuchacze nabywają wiedzę m.in. z zakresu prowadzenia dokumentacji medycznej, sporządzania sprawozdań finansowych i statystycznych. Uczą się także zasad profesjonalnej współpracy z personelem medycznym oraz pacjentami. Dzięki partnerowi kierunku, firmie KAMSOFT, poznają działanie oprogramowania przeznaczonego dla sektora usług medycznych i farmaceutycznych.

Zatem, którą ścieżkę kariery wybrać?

Pierwszym krokiem do udanej kariery we wspomnianych zawodach z pewnością jest pasja oraz zaangażowanie Na rynku pracy dobrze radzi sobie wielu samouków, jednak warto uczyć się od najlepszych praktyków z dużym doświadczeniem i wiedzą.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że specjaliści związani z wyżej wymienionymi branżami, niekoniecznie muszą legitymować się wyższym wykształceniem, by osiągać sukcesy i doskonale zarabiać. Tu zdecydowanie ważniejsza jest wspomniana już pasja, a przede wszystkim liczą się umiejętności, które dzięki pasji można szybko doskonalić.

TEB Edukacja w Bielsku-Białej

Godziny otwarcia sekretariatu w okresie wakacyjnym:

  • poniedziałek: 8.00 - 16.00

  • wtorek: 10.00 - 18.00

  • środa: 8.00 - 16.00
  • 
czwartek: 10.00 -18.00
  • 
piątek: 8.00 - 16.00

  • sobota: 8.00 - 13.00

  • niedziela: nieczynne