Edukacja

  • 24 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 2612

TEB Edukacja w Bielsku-Białej: Pasja nowym zawodem przyszłości

Materiał partnera:

Raporty dotyczące rynku pracy cyklicznie przedstawiają listę zawodów przyszłości. Jednak biorąc pod uwagę dynamikę zmieniającego się wokół nas świata - to, co dziś jest uznawane za przyszłościowy kierunek, za parę lat może nim już nie być. Parę lat, czyli tyle, ile trwa proces kształcenia w szkole wyższej. Okazuje się, że tatuażysta, instruktor fitness czy organizator imprez ślubnych mają znacznie większe szanse na sukces niż absolwenci popularnych w danym czasie kierunków.

teb edukacja


Jeżeli masz zdolności plastyczne, tworzysz różnego rodzaju rysunki, projekty graficzne czy ilustracje, a jednocześnie chcesz zostawić po sobie trwały, unikalny ślad - zawód tatuażysta może okazać się strzałem w dziesiątkę. W tym przypadku liczy się kreatywność, umiejętność abstrakcyjnego myślenia, ale też skrupulatność, odpowiedzialność i umiejętność pracy z ludźmi. W końcu to ich skóra będzie dla Ciebie płótnem. Tatuażyści często łączą pasję do rysunku z muzyką. Niektórzy z nich na co dzień zajmują się tatuowaniem, a po godzinach grają we własnych zespołach. Z kolei inni przyjmują do swoich salonów zarówno znanych, jak też i niszowych muzyków. Obracanie się w takim środowisku to spełnienie marzeń dla oddanego fana dobrego, starego rocka.

Dla osób, które interesują się wizażem, mają zmysł estetyczny oraz umiejętności manualne na bardzo wysokim poziomie - makijaż permanentny jest jedną z najczęściej wybieranych opcji zawodowych. Można powiedzieć, że ten rodzaj makijażu to kolejny, bardziej zaawansowany etap sztuki wizażu. To nie jest już tylko codzienny make up, tylko długotrwałe podkreślenie urody, a nawet korekta niedoskonałości. Dlatego tak ważna jest tu precyzja w działaniu, której efekty w postaci gotowego makijażu permanentnego ust czy oka są najlepszą rekomendacją dla przyszłych klientów.

Swój dzień zaczynasz od koktajlu białkowego, każdą wolną chwilę spędzasz na siłowni lub na zajęciach aerobiku, a przy okazji widzisz, że swoim trybem życia inspirujesz innych do działania? Jeżeli Twoja odpowiedź brzmi "tak" - instruktor fitness to idealny zawód dla Ciebie. Szczególnie w przypadku, kiedy masz w sobie całe pokłady energii i nie wyobrażasz sobie pracy za biurkiem od 8:00 do 16:00. Jeżeli sport towarzyszy Ci odkąd pamiętasz i chcesz zarażać innych swoją pasją, warto wykorzystać ten ogromny potencjał.

Możesz kojarzyć ten zawód z amerykańskich komedii romantycznych lub programów reality. Mowa tu o stanowisku organizator imprez ślubnych, który z roku na rok również w Polsce zyskuje na popularności. Jest to zawód dla osób zorganizowanych, skrupulatnych, potrafiących koordynować pracę wielu ludzi oraz mających duże wyczucie estetyczne i wysoką umiejętność rozpoznawania potrzeb klientów. W końcu ślub i wesele to jedno z najważniejszych dni w życiu tych, którzy chcą związać się węzłem małżeńskim. Organizator imprez ślubnych powinien być tu pewnym przewodnikiem - prowadzić młodych przez możliwości stworzenia wesela jak z bajki, by później stworzyć im właśnie takie warunki do celebrowania Tego Dnia.

Im dłużej jesteś obecny w social mediach, tym większe masz zorientowanie dotyczące pojawiających się trendów. Rozumiesz zachowania użytkowników, potrafisz na nie reagować i jesteś w stanie przewidywać ich reakcje. Masz zatem solidną podstawę do tego, aby zacząć na tym zarabiać jako specjalista ds. mediów społecznościowych. Specjaliści obsługujący media społecznościowe często łączą tę pasję z pozostałymi swoimi zainteresowaniami. Dzięki temu osoby, dla których pasją jest motoryzacja, są w stanie bardziej efektywnie prowadzić konta firm takich branż. Wyobrażasz sobie pracować dla swojej ukochanej marki aut i decydować o jej wizerunku i komunikacji w sieci? Dobra wiadomość - możesz to robić.

Nowe zawody przyszłości to tak na prawdę zawody wybierane indywidualnie, których podstawą jest pasja. Długotrwałe zainteresowanie jakąś dziedziną ma znaczny wpływ na sukces zawodowy. Dlatego jeżeli rozważasz, którą drogą zawodową powinieneś pójść, koniecznie zapoznaj się z możliwościami, jakie daje TEB Edukacja, by cieszyć się satysfakcjonującym życiem.

TEB Edukacja w Bielsku-Białej

Godziny otwarcia sekretariatu w okresie wakacyjnym:

  • poniedziałek: 8.00 - 16.00

  • wtorek: 10.00 - 18.00

  • środa: 8.00 - 16.00
  • 
czwartek: 10.00 -18.00
  • 
piątek: 8.00 - 16.00

  • sobota: 8.00 - 13.00

  • niedziela: nieczynne