Edukacja

  • 25 sierpnia 2022
  • 28 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 12987

Trzy czechowickie szkoły bez podręcznika do HiT

Trzy szkoły średnie z Czechowic-Dziedzic nie będą korzystały w najbliższym roku szkolnym z kontrowersyjnego podręcznika do przedmiotu "Historia i Teraźniejszość" autorstwa profesora Wojciecha Roszkowskiego. Tak wynika z mapy "Szkoła wolna od (s)HIT-u", przygotowanej przez inicjatywę "Wolna szkoła".

lo, liceum
Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach · fot. LO im. M. Skłodowskiej-Curie


Wśród trzech szkół, w których nie będzie używany podręcznik profesora Roszkowskiego znalazły się Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie, Technikum nr 1 oraz Technikum nr 2.

Mapa "Szkoła wolna od (s)HIT-u" została przygotowana przez aktywistów z akcji społecznej "Wolna szkoła". Na mapie obecnie znajduje się ponad 1300 placówek oświatowych, które w najbliższym roku szkolnym nie będą używać podręcznika do HiTu lub decyzję o tym podejmą we wrześniu. Placówki mogą zgłaszać internauci poprzez wypełnianie specjalnego formularza.

- W części szkół wolnych od (s)HIT-u nauczycielki i nauczyciele czekają na podręcznik innego wydawnictwa, w części nie planują w ogóle korzystania z podręcznika na rzecz własnych materiałów, a w części będą podejmować decyzję we wrześniu - wyjaśnia inicjatywa "Wolna szkoła".

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.